Elon Musk’ın Şirketi Boring Company, Doge ile Ödeme Kabul Etmeye Başlıyor

Özlem Özbek
elon musk’ın şirketi boring company, doge ile ödeme kabul etmeye başlıyor 10 1
Bitlo

Elon Musk’a ait Boring Company adlı şirket, Las Vegas taşıma sistemi Loop’taki yolcular için ödeme olarak Dogecoin’i kabul edeceğini duyurdu. 

Elon Musk’ın şirketi Boring Company, Loop’taki yolcuların ödeme olarak Dogecoin kullanarak diledikleri gibi gezeceklerini bildirdi. Loop, Boring Company tarafından geliştirilen Las Vegas’ta bir toplu taşıma sistemidir. Şirket, Las Vegas kongre merkezinin dışında yeni bir Loop istasyonu daha açtı. Bu yeni merkezin ödeme seçenekleri arasında Dogecoin’de yer alıyor.

Şirketin kurucusu Elon Musk, ilk zamanlar 150 mil hızla giden yüksek doluluklu araçlar düşünüyordu. Ancak Loop, yaklaşık olarak 35 mil hızla çalışan Tesla araçlarıyla seyahat eden kişilerden oluşuyor. Şirket birkaç yıl içerisinde daha hızlı giden araçlar kullanmayı planlıyor. Şirket, gelecek yıllar içerisinde Allegiant Stadyum’u da dahil olmak üzere 50’den fazla istasyonda yer almayı amaçlıyor.

elon musk’ın şirketi boring company, doge ile ödeme kabul etmeye başlıyor 8 1

Elon Musk’ın Dogecoin’den vazgeçmiyor

Dogecoin’in Boring Company tarafından kullanılmaya başlaması, Elon Musk’ın Doge ile ilgili en son ve en büyük girişimlerinden biri oldu. Elon Musk, Doge’nin uzun zamandır istikrarlı destekçisidir. Pek çok engele rağmen Elon, kripto paraya destek vermeye devam ediyor. Dogecoin’in (DOGE) 2013 yılında piyasaya çıkmasından bu yana en ünlü memecoinlerin başında gelir oldu. Musk, Doge hakkında konuşmaya başladığında rakamlar anında yükselişe geçiyor. Aynı zamanda Musk, Dge hakkında bir tweet attığında da, olumlu hareketlenmeler yaşanıyor. Yazının hazırlandığı sırada Dogecoin 0.068 dolardan işlem görüyor.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
crema finance'de mutlu son, 7.6 milyon dolarlık kripto i̇adesi yapıldı 9

Crema Finance’de Mutlu Son, 7.6 Milyon Dolarlık Kripto İadesi Yapıldı

Sonraki Haber
solana, menkul kıymet i̇hlalleri ve 'yasadışı kar' nedeniyle mahkemeye verildi 13

Solana, Menkul Kıymet İhlalleri ve ‘Yasadışı Kar’ Nedeniyle Mahkemeye Verildi

İlgili Haberler