Elon Musk, “İnsanları Kripto Para Almaya Yönlendirmiyorum”

Özlem Özbek
elon musk,
Bitlo

TESLA CEO’su Elon Musk, verdiği bir röportajda insanları kripto para satın alması için yönlendirmediğini dile getirdi. 

Kripto para sektörü, geçtiğimiz günlerde piyanın genelinde yaşanan düşüşün ardından toparlanmak için çabalıyor. Dünyanın en zengin insanlarından Tesla CEO’su Elon Musk, Katar Ekonomik Forumu’nda kripto para konusunda yorumlarını belirttiği bir röportaj gerçekleştirdi. Musk, 21 Haziran’da Bloomberg Haber Genel Yayın Yönetmeni John Micklethwait ile röportajı gerçekleştirdi. Musk, Dogecoin ile ilgili spekülasyon yaptığı için çok fazla eleştirileyle karşı karşıya kaldı. Fakat Elon Musk, insanların kripto paralara yatırım yapması gerektiğine dair söylemlerini reddetti. Aynı zamanda Bitcoin’e (BTC) bir miktar yatırım yaptığını doğruladı. Elon Musk’ın açıklaması:

“İnsanların kriptoya yatırım yapması gerektiğini asla söylemedim. Tesla, SpaceX, ben, hepimiz biraz Bitcoin satın aldık. Ancak bu toplam nakit varlıklarımızın küçük bir yüzdesi.”

elon musk, "i̇nsanları kripto para almaya yönlendirmiyorum" 14 2

Cumartesi günü kısa bir süre 19.000 doların altında işlem görmesinin ardından, Bitcoin tekrar 20.000 doların üzerinden işlem görmeye başladı. Bitcoin 7 gün öncesine göre %6,83 oranında bir kayıp içerisinde. Ancak elde edilen verilere göre gün içine %2 artışla 21,200 dolardan işlem görüyor. Musk, insanların kripto para birimlerinden yatırım yapmaları ve sadece Bitcoin’i özel bir yatırım  olarak satın almaları gerektiğini söylemediğini dile getirdi. Aynı zamanda başkalarını, kendilerini bu kadar riskli bir varlığa maruz bırakmaya zorlamadığını da dile getirdi. Bunun yanı sıra Elon Musk, merkeziyetsiz oluşuna ve bir ödeme aracı olarak kullanılmasına inanç duyduğu için Dogecoin’i desteklemeye devam edeceğini belirtti. Önemli düşüşlere rağmen, Tesla, şirketin ürünleri için DOGE ödemelerini kabul etmeye devam ettiğini belirtti. CEO Elon Musk, geçtiğimiz günlerde meme kripto para birimi Dogecoin’e (DOGE) desteğini yineledi ve şunları söyledi:

elon musk,

“Dogecoin’i desteklediğimi söyledim. Ve bunu yapıyorum.”

Elon Musk ve Dogecoin davası

Musk, Dogecoin desteğini hafta sonu bir kez daha Twitter üzerinden yeniledi. DOGE’nin hareketlendiği ve büyük kayıplara uğramasına rağmen meme parasını biriktirmeye devam ettiğini belirtti. DOGE, gün için %4,65 ve önceki yedi gün boyunca %8,62 artış olan 0,06189 dolardan işlem görüyor. Bu esnada ise Musk, bir Amerikan vatandaşı ve Dogecoin yatırımcısı Dogecoin’i desteklemekle suçladığı için 258 milyar dolarlık bir davada Tesla ve SpaceX’i suçlamıştı. Aynı zamanda, davalı, milyarder Elon Musk’ın meme kripto para birimini desteklemek için sponsor olduğu iddiası da söz konusudur.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
token10 (tkn10) nedir?

Token10 (TKN10) Nedir?

Sonraki Haber
i̇ran, kripto madenciliği çiftliklerinin fişini çekiyor 15 1

İran, Kripto Madenciliği Çiftliklerinin Fişini Çekiyor

İlgili Haberler