Deutsche Bank’ın NFT Raporu: Instagram, NFT Pazarının Büyümesine Yardımcı Olacak

Enes Cebe
deutsche bank’ın nft raporu: instagram, nft pazarının büyümesine yardımcı olacak
Bitlo

Deutsche Bank, Pazar günü yayınladığı bir araştırma raporunda, Instagram’ın geniş kitlesi ile NFT’leri buluşturmanın pazarı güçlendireceğini söyledi. 

Hatırlanacağı üzere bu ayın başlarında, Meta (Facebook) CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin kısa bir zaman içinde NFT’leri Instagram’a entegre edeceğini söylemişti. 

Banka, Instagram’ın NFT alım satım sürecini kolaylaştıracağını ve böylece piyasaya giriş engellerini azaltacağını belirtti.  Ayrıca rapora göre, Instagram’ın marka bilinirliğinin yüksek olması ve güvenli bir platform olarak görülmesi, NFT sektörüne güven getirecek ve meşrulaştırma adımlarını hızlandıracak. 

Araştırmada Instagram haricinde birkaç markaya daha değinildi. Bu doğrultuda eBay, Twitter ve Snap gibi markaların da NFT ile bütünleşmesi bekleniyor. 

Pazar Hacminde 250 Kat Artış 

Raporda, NFT pazarının şu anda “hiper-büyüme modunda” olduğu ve geçen yıla kıyasla 250 kat artış göstererek yaklaşık 25 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştığı belirtildi. 2020 yılındaki işlem hacmi yalnızca 95 milyon dolardı. 

Deutsche Bank, NFT’lerin sunduğu pazar fırsatının çok büyük olduğunu söylüyor. Tüm alanlar baz alındığında potansiyel olarak toplam NFT pazarının 1 trilyon doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

İlgili İçerik: NFT Pazarı Yatırımcıların Gözdesi Oldu, Talep Büyük Ölçüde Arttı!

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
goldman sachs: ripple ödeme hizmetlerinde bir fırsattır

Goldman Sachs: Ripple Ödeme Hizmetlerinde Bir Fırsattır

Sonraki Haber
intotheblock on chain analizi

IntoTheBlock

İlgili Haberler