Çin’in Baskıları DeFi Piyasasına İvme Kazandırabilir

İlker Devrim
çin'in baskıları defi ekosistemini hareketlendirecek
Bitlo

Çin’in kripto paralar üzerindeki baskısı, bir bütün olarak kripto alanı üzerinde olumsuz etkiler yarattı ancak merkezi olmayan finans (DeFi) dışlanmadı. 

Kısıtlamaların olumsuz etkilerine rağmen, bazıları bunun pazarın ilerlemesi için iyi bir şey olabileceğine inanıyor. Bu yatırımcılardan biri de DeFiance Capital kurucusu Arthur Cheong.

Yatırımcının büyük yükselişi, varlık yalnızca sekiz sentten işlem görürken Axie Infinity’e yaptığı 100.000 dolarlık yatırımın ardından gelmişti. 

Axie Infinity’ye yapılan yatırım, dijital varlığın fiyatı %150.000’in üzerinde büyüdüğü için sonraki aylarda büyük getiri sağladı. 100.000$’lık ilk yatırımı 150 milyon$’lık devasa bir holdinge dönüştü. Kurucu, fonun kripto varlıklarından herhangi birini ne zaman tasfiye ettiğini açıklamadı, ancak merkezi olmayan finans piyasasına olan inancında ve fonu için taşıdığı potansiyelde tereddüt etmedi.

Çin’deki Kriz Daha Yaratıcı DeFi Projelerinin Başlamasına Yardımcı Olabilir

Çoğunun aksine Cheong, Çin’deki son kripto baskılarına karşı daha iyimser bir bakış açısına sahip. Bloomberg’e konuşan kurucu, fonunun yönettiği DeFi varlıkları için kısıtlamanın iyi olabileceğine inanıyor.

Kurucuya göre, DeFi pazarının geleneksel finans piyasalarını devralacağına olan inancı büyük bir itici güçtü.

Kısıtlamaların piyasaya nasıl yardımcı olabileceği hakkında yorum yapan Cheong, bunu merkezi kripto para birimi şirketleri ve borsalarındaki kısıtlamaların sıkılaştırılmasına bağladı. Kurucu, “Yatırımcılar, tüm DeFi ekosistemine fayda sağlayacak merkezi olmayan alternatifler arayacaklar” dedi.

DeFi şu anda geleneksel finans hizmetlerine parasının karşılığını veriyor. Ödünç alma, borç verme ve verim çiftçiliği gibi hizmetler tamamen merkezi değildir ve yatırımcılara paralarının kontrolünü tamamen verir. Merkezi olmayan finans, hızıyla geleneksel finans hizmetini yemeye devam edecek ve Cheong, alanın geleceği konusunda oldukça iyimser.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin 67 bin doları görerek yeni ath kaydetti! yükseliş devam edecek mi?

Bitcoin Nedir? 18 Maddede Bitcoin Hakkında Her Şey

Sonraki Haber
edward snowden'dan jpmorgan ceo'suna yanıt gecikmedi

Edward Snowden’dan JPMorgan CEO’suna Yanıt Gecikmedi

İlgili Haberler