Celsius (CEL), 10 Milyon Dolarlık Ödeme Yaptı, Fiyatlar Yükseliyor

İpek Kulaksız
celsius (cel), 10 milyon dolarlık ödeme yaptı, fiyatlar yükseliyor 12
Bitlo

Celsius (CEL) geçtiğimiz haftayı işlemleri durdurarak geçirmişti. Bugün ise Compound Finance’e (COMP) 10 milyon dolarlık bir geri ödeme gerçekleştirerek takipçileri sevindirdi.

Celsius bir hafta kadar önce para çekme, takas ve para gönderme işlemlerini devre dışı bırakmıştı. Bu hizmetler henüz etkinleştirilmedi ancak Celsius, popüler DeFİ platformu olan Compound Finance’e 10 milyon dolarlık DAI stablecoin gönderdiğini açıkladı. Bu hareketin ardından CEL ve COMP tokenlerinin fiyatlarında artış yaşanıyor. Öyle ki iki popüler altcoin’de ilk 100 kripto para arasında günün en çok kazandıranlar listesine adını yazdırdı.

10 milyon dolarlık bir geri ödeme yapıldı

celsius (cel), 10 milyon dolarlık ödeme yaptı, fiyatlar yükseliyor 13 4

Celsius, bugün Compound’a 10 milyon dolara karşılık gelen DAI’yi aktardığı için önemli bir ödeme gerçekleştirdi. Etherscan verileri, firmanın 10 milyon DAI geri ödemesi gerçekleştirdiğini ve aynı zamanda 166 COMP (5.200$) topladığını da dile getirdi. Celsius, geçtiğimiz hafta daha pek çok geri ödeme de gerçekleştirmişti. Bu geri ödemelerden getiri elde eden bir diğer DeFi platformu ise Oasis Protocol’e 53.6 milyon DAI ödeme yapılmıştı. Celsius, genellikle müşterilerinin dikkatini çekebilmek için çeşitli DeFi protokollerini kullanmayı tercih eder.

Bu ödeme hamlesi doğru adım olsa da 10 milyon dolarlık ödeme yapılması Celsius’un faaliyetlerinin sadece küçük bir kısmını oluşturuyor. Örnek vermek gerekirse 6 Mayıs haftasında şirket 397 milyon dolar giriş ve 1 milyar dolar çıkış olduğu biliniyor. Yani şöyle ki talebin yüksek olması halinde firma para çekme işlemlerinde zayıf kalabilir.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
cloudflare kesintisiyle i̇lgili resmi açıklama geldi. kripto platformlarında sorun çözüldü mü? 11

Cloudflare Kesintisiyle İlgili Resmi Açıklama Geldi. Kripto Platformlarında Sorun Çözüldü mü?

Sonraki Haber
token10 (tkn10) nedir?

Token10 (TKN10) Nedir?

İlgili Haberler