Cardano’nun Kurucusu Charles Hoskinson Afrika’yı Gezecek

İlker Devrim
cardano kurucusundan afrika turu
Bitlo

Cardano, dikkatini blok zinciri üzerine inşa edilen projelere odakladı. Bunun nedeni, ağda akıllı sözleşmeler yeteneğinin piyasaya sürülmesinden sonra, bir sonraki aşama, geliştiricilerin uygulamalarını ekosistemde dağıtmalarını sağlamaktı. Cardano, EMURGO aracılığıyla blok zincirinin benimsenmesini artırmak için bir dizi başlangıç projesine yatırım yaptı. Proje, bir süredir kripto para birimi inovasyonu için tomurcuklanan bir merkez olan Afrika’ya odaklandı. Projelerini ekosisteme getirmek için projelere gerekli desteği vermeyi planlıyor.

EMURGO Afrika Startuplarına Yatırım Yapıyor

Eylül ayında sona eren Cardano Zirvesi’nin en büyük duyurularından biri, EMURGO’nun Cardano odaklı projelere yaptığı 100 milyon dolarlık yatırımdı. Cardano Vakfı’nın ticari kolu, Afrika’da yerleşik bir dizi yeni girişime önemli yatırımlar yaptı. Bu girişimler, ihtiyaç duyulduğunda finansaldan eğitime kadar değişen derecelerde destek alacaktı.

Milkomeda, ADAVERSE ve Adanian şirketlerinin tohum yatırım turlarının tümü, EMURGO aracılığıyla Cardano ağından katılım gördü. Bu projelerden bazıları Cardano odaklı diğer projeler için kuluçka merkezleriydi. Milkomeda, Cardano blok zinciri ve diğer katman blok zinciri protokolleri arasında bir köprü sağlayan bir dcSpark yan zinciridir.

Hoskinson ile Cardano Afrika Turu

Afrika, yenilikçi kripto teknolojisi için bir üreme alanı olduğunu kanıtladı ve Hoskinson bu iklimden yararlanmak istiyor. Cardano Zirvesi’nin sona ermesinin ardından duyurduğu iki haftalık sosyal medya molasına son veren Hoskinson, geleceğe yönelik planlarını tweetledi.

Wyoming’de bulunan Hoskinson, eyaletten döndüğünü açıkladı. Gelecek planları arasında Güney Afrika’da başlayacak ve kıtadaki çeşitli ülkeleri vuracak bir Afrika turu vardı.

Kurucu, tatilini açıklayan tweet’in yanı sıra Afrika turu planlarını da duyurdu. Cardano ağı üzerine kurulan yeni girişimlerle ve ekibinin yardımıyla buluşmayı, finansal veya eğitsel yardım olarak ihtiyaç duyabilecekleri şeyleri sağlamayı planlıyor.

ADA Hala Beklenen Yükselişi Yakalayamadı

Cardano’nun tokenı ADA, projeden çıkan haberlere rağmen olumlu bir hareket yolunda pek bir şey görmedi. Piyasanın genel yükseliş eğilimini takip edemeyen dijital varlık için momentum düşük kalıyor.

Bu hafta Bitcoin rallisi ile altcoinler önde gelen kripto para birimi ile birlikte hareket etti. Spekülasyonlar, daha geniş kripto pazarındaki canlanan momentumun, ADA’yı önceki yüksek seviyelerine geri döndürmek için gereken itici gücü sağlayacağı yönündeydi. Ancak şu ana kadar varlık önemli bir iyileşme kayddetmedi. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ripple, dev bir orduyla davaya hazırlanıyor

Ripple, Dev Bir Orduyla Davaya Hazırlanıyor

Sonraki Haber
coinbase, en çok şikayeti alan üçüncü şirket oldu

Coinbase, En Çok Şikayeti Alan Üçüncü Şirket Oldu

İlgili Haberler