Büyük Şirketlerin Bitcoin Yatırımları Artıyor

Avatar
büyük şirketlerin bitcoin yatırımları artıyor buyuk sirketlerin bitcoin yatirimlari artiyor 2
Bitlo

Londra merkezli Mode Global Holdings PLC, tüm varlığının %10’luk dilimi ile Bitcoin alacağını açıkladı. 

Bugün yapılan açıklamada Bitcoin’i uzun vadeli bir yatırım aracı olarak gören Mode, yatırımcılarını paranın değer kaybından korumak için varlığının %10’luk kısmıyla Bitcoin alacağını açıkladı.

İngiltere’de faiz oranının 0.1 seviyelerinde seyretmesi üzerine Mode düşük faizli yatırım araçlarından uzak duracağını açıkladı. 

“Bitcoin’e güveniyoruz”

Jonathan Rowland konu hakkında “Koronavirüs ve İngiltere’deki faiz oranlarının düşüklüğü sebebiyle bu sene birçok zorlukla karşılaştık. İngiltere Merkez Bankası’nın 326 yıllık tarihinde faiz oranları hiç bu kadar düşük olmamıştı. Dünyadaki tüm bu gelişmelere baktığımızda uzun vadede Bitcoin’in değerine olan güvenimiz arttı. Bugün alınan kararla modern, ileriye dönük ancak aynı zamanda da sağlam bir para yönetimi stratejisi uyguladığımızı düşünüyorum” dedi.

Son dönemlerde 425 milyon dolarlık Bitcoin alımı ile gündeme gelen MicroStrategy şirketi ve 50 milyon dolarlık alım yapan Twitter Seo’su Jack Dorsey ile başlayan bu yatırımlar Bitcoin fiyatında önemli ölçüde sıçramalara sebep olmuştu. 

Aynı zamanda “korunaklı bir değer saklama aracı ve asimetrik risk/ödül özellikleri sebebiyle bir güvenli liman” ifadelerini kullanarak Bitcoin’e duydukları güveni dile getirdi.

Not: Bu yazıda yatırım tavsiyesi verilmemiştir ve beklentiler Paranfil’in görüşleri değildir.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
paypal-kripto-para-alis-ve-satis-islemlerine-izin-veriyor

PayPal, Kripto Para Alış ve Satış İşlemlerine İzin Veriyor

Sonraki Haber
bitcoin-rekorlar-kirmaya-devam-ediyor

Bitcoin Rekorlar Kırmaya Devam Ediyor

İlgili Haberler