Boerse Stuttgart, Düzenlenmiş Kripto Para (Cryptocurrency) Değişimi Başlattı

Boerse-Stuttgart-Duzenlenmis-Kripto-Para-Cryptocurrency-Degisimi-Baslatti-bison-bitcoin-btc-blok-zincir-blockchain-euro

Boerse Stuttgart Digital Exchange (BSDEX), Almanya’daki belirli kullanıcılar için piyasaya sürüldü.

Alman Bankacılık Kanunu uyarınca tamamen düzenlenmiştir

23 Eylül tarihli bir bültende, Boerse Stuttgart Group – Almanya’nın en büyük ikinci borsa – işlem yapmaya başladığını duyurdu.

Alman Bankacılık Kanunu uyarınca düzenlenen borsa, başlangıçta, kullanıcıların Euro / Bitcoin (BTC) çiftini işlemelerine izin verecektir.

BSDEX, ticaret alanını kademeli olarak diğer perakende ve kurumsal yatırımcılara açacak ve sonunda tüm Avrupa Birliği izleyecektir. BSDEX CEO’su Dirk Sturz şunları ekledi:

Kripto para birimleri (cryptocurrency) pazarında milyarlarca değer var ve daha fazla dijital varlık blok zinciri (blockchain) temelinde ortaya çıkacak. Amacımız, bu varlıklar için Avrupa’nın önde gelen ticaret alanını oluşturmak.”

Boerse Stuttgart, euro ödemelerini işleme koyacak ve fiili gözetim hizmetleri sağlayacak bir dış bankacılık ortağı olan SolarisBank AG ile de ortaklık kurdu.

Kripto parayı (cryptocurrency) daha erişilebilir hale getirmek

Boerse Stuttgart Group‘un resmi olarak kripto para (cryptocurrency) ticareti uygulaması Bison’u başlattığını bildirdi. Yazılım, geleneksel pazarlara alışkın yatırımcılar için kripto para birimlerini (cryptocurrency) daha erişilebilir hale getirmek için tasarlanmıştır.

Bir Cevap Yazın