Blockchain Dünya Ekonomisinde 1,7 Trilyon Dolarlık Paya Sahip Olacak

Blockchain-Dunya-Ekonomisinde-1,7-Trilyon-Dolarlik-Paya-Sahip-Olacak

PriceWaterHouseCoopers isimli finansal danışmanlık şirketinin yayımladığı son rapora göre blok zincir teknolojisinin 10 yıl içinde dünyada 1,7 trilyon dolarlık ekonomik büyüklüğe ulaşacağı öngörüldü.

PwC’nin söz konusu raporuna göre blokchain teknolojisi kamusal hizmetlerden, sağlık sektörüne, lojistikten finansal alana kadar onlarca sektör ve iş kolunda büyüyerek dünya ekonomisinde ciddi bir paya sahip olacak.

Trilyon Dolarlık Büyüme Görülecek

PwC’nin raporunda, coronavirüs salgının neden olduğu ekonomik ve sosyal alt üst oluşun iş yapış şekillerinden üretim modellerine, ticari faaliyetlere kadar bir dizi değişime neden olacağı, bu dönüşümden blockchain teknolojisinin maksimum fayda edineceği belirtildi.

Özellikle son 10 yılda ciddi ivme kazanan dijital dönüşüme vurgu yapılarak, çeşitli sektörlerde şirket ceo’larının büyük çoğunluğunun inovasyonda dijitalleşmeye özel önem verdiklerinin altı çizildi.

BlockChain’in Büyümesinde En Büyük Pay Çin’in Olacak

Şirketin raporundan aslında çok da şaşırtıcı olmayan beklentiler çıktı. Her alanda büyük ekonomik gelişme kaydeden Çin’in, blockchainin yaşayacağı büyümeden de maksimum fayda sağlayarak, aslan payını kapacağı düşünülüyor.

Rapora göre 1,7 trilyon dolarlık blockchain ekonomisinin 440 milyar dolarına Çin, tek başına sahip olacak. Amerika Birleşik Devletleri, Çin’i 400 milyar dolar ile takip edecek. Japonya ve Hindistan’ın da 72 milyar dolar ile Çin ve ABD’yi izleyeceği düşünülüyor. Dünyanın geri kalanı da 470 milyar dolarlık paya sahip olacak.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın