Bitcoin Yıl Sonuna Kadar 100.000 Dolar Olur mu?

İlker Devrim
bitcoin 100 bin dolar olabilir
Bitlo

Son dönemde Bitcoin fiyatında bir dizi belirgin iyileşme gerçekleşti. Bu toparlanmanın en kayda değer olanı 57.000$’ın üzerindeki kırılma oldu. Bu durum, dört ayın en yüksek seviyesini etkili bir şekilde belirledi ve piyasanın mayıs ayında zirveye ulaşmasından bu yana daha önce görülmemiş fiyat noktasına ulaştı.

Boğaların şu anda piyasanın kontrolünü elinde tuttuğuna şüphe yok ve yatırımcıların hissiyatı bu konuda çok olumlu. Ancak CrossTower araştırma analisti Martin Gaspar, bunun rallinin sadece başlangıcı olabileceğini düşünüyor. Analist, dijital varlık fiyatının 100.000 dolara ulaşmasını bekleyen yatırımcılar kampında gibi görünüyor ve Gaspar, 2021’den kalan son üç ayda çok iyi gelişmelerin yaşanabileceğini düşünüyor.

Piyasa Tutarlı Hareket Ediyor

CoinMarketcap podcasti, en büyük kripto para biriminin gelecekteki yörüngesi hakkında konuşmak için son bölümde CrossTower araştırma analisti Martin Gaspar’a ev sahipliği yaptı. Dijital varlıkların yükselişi konusu üzerinde duran Gaspar, varlığın nadir bulunuşunun, ileriye dönük değeri için iyi bir şey olduğunu vurguladı.

Bitcoin’in nadir bulunuşunun, kısmen Bitcoin’i uzun vadeli olarak elinde tutan sahiplerinin artmasıyla ilişkilendiriliyor. Bildirilen Bitcoin arzının tamamının %81’i şu anda elmas eller olarak da adlandırılan uzun vadeli cüzdanlarda tutuluyor. Ve bu, Bitcoin tarihi bir arz sıkıntısına girerken piyasaya önemli bir baskı yaptı. 

Gaspar ayrıca, Mt. Gox yerleşiminden piyasaya çıkması beklenen 200.000 BTC’nin toplu bir satışa yol açmayacağı yorumunu yaptı. Analist, yıllarca bunun için savaştıktan sonra nihayet Bitcoin’lerini geri alan yatırımcıların, varlığın son birkaç yılda büyümesi göz önüne alındığında büyük olasılıkla sadece madeni paraları elinde tutacağına inanıyor.

Bu tür yatırımcılardan çok fazla satış baskısı göreceğimizi sanmıyorum. Bitcoin bu zaman diliminde diğer tüm varlıklardan daha iyi performans göstermeye devam etti, bu yüzden birçoğunun Bitcoinlerini elinde tutmanın daha güvenli olabileceğini düşüneceğini düşünüyorum.

Bitcoin Yıl Sonuna Kadar 100.000 Dolara Ulaşabilir

Martin Gaspar, Bitcoin fiyatını yıl sonuna doğru etkileyen faktörleri özetliyor. Analist, yılın zaman darlığının genellikle traderların yıl bitmeden daha fazla kazanç elde etmek için piyasaya para yatırdığını açıklıyor. Ayrıca Gaspar, traderların yazın durgun aylarından çıktığını ve faaliyetlerin yeniden başlamasının piyasayı canlandırabileceğini söylüyor.

Piyasadaki son kazanımlara rağmen Gaspar, 2021’in geri kalanında ve 2022’nin ilk çeyreğine kadar pazarın daha yüksek bir eğilim gösterdiğini düşünüyor. Bu eğilimle analist, yılın sonunda fiyatı 100.000 ABD Dolarının üzerine, hatta belki de daha yüksek olacağına inanıyor. ‘’150 bin dolar kadar yüksek.’’ diyor. Ancak Gaspar, yatırımcıların bu noktada duracağına inanıyor. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
edward snowden'dan jpmorgan ceo'suna yanıt gecikmedi

Edward Snowden’dan JPMorgan CEO’suna Yanıt Gecikmedi

Sonraki Haber
düğünde takılan kripto para yüzleri gülümsetti

Düğünde Takılan Kripto Para Yüzleri Gülümsetti

İlgili Haberler