Bitcoin, Visa ve MasterCard’ı 10 Yılda En İyi Dünya Ödeme Sistemlerini Yenebilir

Bitcoin-Visa-ve-MasterCard-10-Yilda-En-iyi-Dunya-odeme-Sistemlerini-Yenebilir-btc-kripto-para-cryptocurrency

Bitcoin (BTC), on yıl içinde mevcut küresel ödeme sistemlerini kullanmalı ve 2 Nisan’da sonuçlanan DataLight yazılımının başlatılmasından yeni bir rapor almalı.

Bitcoin ağındaki işlemlere ilişkin olarak Visa, MasterCard ve PayPal ile yapılan işlemlerle ilgili bir raporda, şirket Bitcoin’in (BTC) şu anki ağ büyüme hızının devam etmesi durumunda piyasadaki rakiplerini yeneceğini tahmin ediyor.

“Sadece 10 yıl içinde Bitcoin (BTC), ödeme sistemi endüstrisinin liderleriyle rekabet etmeyi başardı. Bitcoin’in (BTC) gelişimi katlanarak gerçekleşiyor” şeklinde yazdı. Devamında:

“Bu hızda devam ederse, 10 yıl sonra tüm rekabeti kazanacak.”

Bu varsayımın temeli, diğer teknik faktörlerin yanı sıra zaten çok daha fazla sayıda düğümde, daha düşük ücretlerde ve ortalama işlem büyüklüğünde yatmaktadır.

Örneğin Bitcoin (BTC), Visa’nın 119 veri merkezi, MasterCard’ın 98’i ve PayPal’ın 51’iyle karşılaştırıldığında yaklaşık 10 bin aktif düğüme sahiptir.

Aynı zamanda, Bitcoin (BTC) piyasadaki on yıllık süresine paralel olarak daha az kullanıcıya sahiptir; Visa ve MasterCard, 1950’lerde ve 60’larda giriş yaparken, PayPal 1998’de takip etti.

Raporda, şu anda yaklaşık 25 milyon Bitcoin (BTC) cüzdanı varken, Visa ve MasterCard kredi kartı ve dolaşımdaki banka kartı sayısının 5,3 milyara ulaştığı bildiriliyor.

Ancak DataLight’a göre bunlar devam eden bir çalışmanın işaretidir. Rapora göre, yakın gelecekte gelişmeler Bitcoin’i (BTC) ana tüketiciler için cazip bir teklif haline getirecek.

Özellikle, kripto para (crypotcurrency) birimi, Visa’nın 65.000’e kıyasla şu anda saniyede yalnızca yedi civarında işlem gerçekleştirebilmesine karşın, ölçekleme çözümleri – temel olarak Yıldırım Ağı (Lightning Network) Bitcoin’in (BTC) hizmetini dönüştürmek için yeterli zamana sahip yazıyor.

Raporda, “Şu anda Bitcoin’in (BTC) ödeme sistemi, geleneksel uluslararası ödemeler ve banka havalelerinden çok daha üstün” diyor.

Bitcoin (BTC) ağının teknik olarak geliştirilmesi, onu dünyanın ana ödeme sistemi yapmak için neredeyse kesin. Bu yüzden 2018’in ayı trendi üstel büyümeden önce ve tüm zamanların en yükseği olarak yeni bir düşüş olacaktır ” dedi.

Şubat ayında Bitcoin’in 2028’e kadar küresel bir internet para birimi olacağına dair inancını yineleyen Twitter CEO’su Jack Dorsey de benzer sözleri tekrar ediyor.

Bir Cevap Yazın