Bitcoin ve Ethereum Rallisi Devam Edecek mi?

İpek Kulaksız
bitcoin ve ethereum rallisi devam edecek mi? 8 1
Bitlo

Kripto dünyasının önder isimlerinden Bitcoin (BTC), geçtiğimiz haftayı güçlü geçirmişti. Kripto piyasası şu an için genel olarak bir geri çekilme sürecine girdi.

Kripto analitik firması Glassnode, bu durumun yalnızca bir ayı piyasası rallisi mi yoksa yükseliş eğiliminin ters yönde ilerlediğini anlamak için ölçümler gerçekleştirdi.

Bitcoin incelemeleri

Bitcoin aktif adresleri düşüş trendinde devam ettiği için, mevcut fiyat artışlarının, düşüş hareketlerini beslediği bildiriliyor. Piyasanın hareketli seyretmesine karşılık birkaç artış olmasına rağmen, daha geniş ağ aktivitesi şu an için talebin oldukça az olduğunu gösteriyor.  Bunun yanı sıra işlem ücretleri de halen ayı piyasasının devam ettiğini gösteriyor. Her gün ödenen toplam ücret miktarı sadece 13.4 BTC şeklindedir.

Glassnode’un belirttiği üzere; “Genel olarak, Bitcoin ağının HODLer hakimiyetinde kaldığını ve zincir içi aktivite merceğinden bakıldığında henüz kayda değer bir yeni talep dönüşü olmadığı anlaşılıyor”.

Ethereum incelemeleri

BTC’den sonra ikinci en büyük kripto para Ethereum, son 12 ay içerisinde BTC ile aynı eğilimlerle yoluna devam etti. Toplu ağ kullanımında çeşitli bozulmalar yaşandı. Son ETH fiyat artışına rağmen, ağ tıkanıklığı en düşük seviyede seyrediyor. Geçtiğimiz yıl boyunca Ethereum işlem talebi kademeli bir şekilde azaldı. Galassnode tarafından ETH hakkında belirtilenlere göre;  “Ethereum gazı fiyatları son zamanlarda 7 günlük medyan bazında sadece 17.5 Gwei’ye düştü. Bu, DeFi Yaz öncesi ve boğa piyasasının başlamasından önceki Mayıs 2020’den bu yana en düşük ağ tıkanıklığı ve gaz fiyatıdır”

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
hacker'lar bu kez de nomad'ın tokenlerini çaldı! 6

Hacker’lar Bu Kez de Nomad’ın Tokenlerini Çaldı!

Sonraki Haber
dolar, ons altın, gram altın ve bitcoin nasıl seyrediyor? 23 1

Dolar, Ons Altın, Gram Altın ve Bitcoin Nasıl Seyrediyor?

İlgili Haberler