Bitcoin Ticaret Hacmi Son 3 Ayın En Yüksek Seviyesinde!

Enes Cebe
bitcoin ticaret hacmi son 3 ayın en yüksek seviyesinde!
Bitlo

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından yaşanan gelişmelerle birlikte Bitcoin (BTC) ticaret hacmi son üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Blok zinciri analiz şirketi Arcane Research’ün son raporuna göre günlük BTC işlem hacmi, işgalin ilk günü olan 24 Şubat’ta 10 milyar doları geçerek 4 Aralık’tan bu zamana en yüksek seviyeye ulaştı. 

24 Şubat’ta BTC fiyatlarında yüzde 10’luk bir düşüş görülmüştü. Riskten kaçınmaya çalışan yatırımcılardan gelen sert satışlar, BTC işlem hacmindeki artışa katkıda bulunmuş olabilir.

Ukrayna ve Rusya’da Bitcoin Faktörü

Arcane, Rusya ve Ukrayna’daki BTC işlem hacimlerinin son zamanlarda arttığına da dikkat çekiyor. Kripto para birimleri üzerinden yapılan bağışlar Ukrayna’da daha aktif hale geliyor. Diğer yandan katı sermaye kontrolleri altındaki Rusya’da BTC’ye olan talep artıyor gibi görünüyor.

Şirketin ele aldığı işlem hacmi, gizli ticaretin olmadığı düşünülen 10 borsadan (Coinbase, Kraken, Binance) vb. gelen verilere dayanmaktadır.

bitcoin ticaret hacmi son 3 ayın en yüksek seviyesinde! russias invasion of ukraine bitcoin trading volume hits high for
günlük btc işlem hacmi: arcane research

Arcane, BTC fiyatlarının, bir günde yüzde 14,5 artarak (28 Şubat) son bir yılın en yüksek artış oranını gösterdiğini de vurguladı. Arcane, yaşanan son olayların, Bitcoin’i “güvenilmez para” olarak gösterebileceğine dikkat çekiyor:

Jeopolitik belirsizlikler, çatışmalar ve sermaye düzenlemeleri arttıkça, yatırımcılar kripto para birimlerinin giderek daha önemli ve politik olmayan güvenilmez para haline geleceğine inanıyor. Bu görüş son yedi gündür ortalıkta dolaşıyor. Bitcoin fiyatlarındaki yüzde 15’lik artışa katkıda bulunmuş olabilir.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
hillary clinton, ruslara hizmet vermeyi durdurmayan kripto borsalarını eleştirdi!

Hillary Clinton, Ruslara Hizmet Vermeyi Durdurmayan Kripto Borsalarını Eleştirdi!

Sonraki Haber
gazi üniversitesi rektörü: web 3.0 yakın gelecekte tüm dünyayı etkileyecek!

Gazi Üniversitesi Rektörü: Web 3.0 Yakın Gelecekte Tüm Dünyayı Etkileyecek!

İlgili Haberler