Rusya Askeri Operasyonu Başlattı, Bitcoin’de Sert Düşüş!

Enes Cebe
rusya askeri operasyonu başlattı, bitcoin’de sert düşüş!
Bitlo

Bloomberg’e göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’nın doğusundaki Donbas bölgesine özel askeri operasyon başlattıklarını ilan etti. 

Ukrayna’nın Donbas bölgesinde bulunan Kramatorsk şehrinde 2 büyük patlama sesi duyuldu. Gelen bilgilere göre Ukrayna’nın başkenti Kiev’de de büyük patlama sesleri duyulduğu ortaya çıktı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yerel saatle sabah 6 civarında ulusal kanalda açıklamalar yaptı. Putin, askeri operasyonun, Ukrayna ordusunu terhis etmek, bozmak veya askersizleştirmek amacıyla başlatıldığını bildirdi. Putin yayında Ukrayna askerlerini, derhal silahlarını bırakması konusunda uyardı. 

Putin kendilerine yaptırım tehdidi ile yaklaşan ABD ve AB’ye sert sözlerle karşılık verdi:

Bize müdahale etmeye, hatta daha fazlasını yapmaya kalkışarak ülkemize ve halkımıza tehdit oluşturmaya çalışan herkes, Rusya’nın cevabının hemen olacağını ve tarihinizde daha önce hiç yaşamadığınız sonuçlara yol açacaklarını bilmelidir.

Bitcoin’de Sert Düşüş

Ukrayna- Rusya gerginliğinin başladığı zamandan bu yana kripto paralar bıçak üstünde gidiyor. Bu sabah duyurulan operasyon haberinden sonra BTC fiyatlarında yüzde 7’den fazla düşüş yaşandı. TradingView verilerine göre yazının yazıldığı esnada BTC, 34 bin 827 dolar civarında seyrediyor. 

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
glassnode’a göre bitcoin ayı piyasasına i̇şaret eden başlıca sebepler: btc fiyatları neden düşüyor?

Glassnode’a Göre Bitcoin Ayı Piyasasına İşaret Eden Başlıca Sebepler: BTC Fiyatları Neden Düşüyor?

Sonraki Haber
yapı kredi web 3.0 dünyasına giriyor

Yapı Kredi Web 3.0 Dünyasına Giriyor

İlgili Haberler