Bitcoin, Ethereum ve Altcoin’ler Kırmızı Rengi Geride Bıraktı

Özlem Özbek
bitcoin, ethereum ve altcoin'ler kırmızı rengi geride bıraktı 4 4
Bitlo

Ethereum, Polkadot, Avalanche ve ApeCoin’de yaşanan önemli kazanımlar ile kripto piyasaları tekrar yeşil rengini aldı.

Piyasalarda uzun süredir devam eden hareketli günlerin ardından, Bitcoin (BTC) tarafında yükselme yaşanıyor. Pek çok altcoin, ETH %8 ve ApeCoin çift haneli yukarı yönlü hareketlerle daha iyi durumda devam ediyor.

BTC 23 bin doları geride bıraktı

13 Temmuz günü 19.000 doların altına düşmesinin ardından bu haftaya toparlanarak devam eden BTC’de yukarı yönlü hareketlilik devam ediyor. 19 Temmuz günü küçük bir düşüşün ardından tekrar yukarı tırmanan BTC 24.000 dolar seviyesine kadar ulaştı. Bu rakam, bir ay içerisindeki en yüksek fiyat oldu. Ancak ilerleyen saatlerde, Tesla’nın ikinci çeyrekte BTC varlıklarının çoğunu satmasıyla beraber Bitcoin 2.000 dolar kadar geriledi. Düşüşün ardından gelen tepki ise iyi oldu ve şu anda neredeyse 1000 dolar kadar yüksekten ilerliyor. Bitcoin’in şu anda piyasa değeri 450 milyar dolara yaklaşırken Bitcoin Dominance ise %42 oranının altına düştü.

İlgili Habere Ulaşmak İçin Tıklayın: Tesla, Bitcoin Varlıklarının %75 Sattı

ETH ve Diğer Altcoinler Yükselişte

bitcoin, ethereum ve altcoin'ler kırmızı rengi geride bıraktı 3 7

Bitcoin’in fiyatı artarken, azalan BTC hakimiyeti, altcoinlerin daha iyi performans sergilediğini göstermektedir. Altcoinler arasında lider olarak görülen Ethereum (ETH), ikinci en büyük kripto para konumundadır. ETH, son on gündür yükselişteyken, dün düşüş yaşamıştı ancak tekrar yukarı yönlü hareket ederek yükseldi. ETH günlük ölçekte %8’den fazla artış gösterdi ve bir kez daha 1.600 dolar seviyesinin üzerinden işlem görmeye başladı. Yazının hazırlandığı dakikalarda ETC fiyatı 1,642 dolardan devam ediyor.

BNB bir gün içerisinde yaklaşık olarak %5 yükseldi ve şu an 268.98 dolardan işlem görüyor. Ripple, Cardano, Solana, Dogecoin, Polygon, Shiba Inu, Polkadot, Avalanche ve Tron benzer bir şekilde yükselerek devam ediyor. %17,5’lik devasa artışla altcoinler arasında en etkileyici performans sergileyen ise ApeCoin (APE) oldu. APE şu an da 7 dolara yakın seyrediyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin, uzun süren hareketli günlerin ardından toparlanmayı sürdürüyor 1 32

Bitcoin, Uzun Süren Hareketli Günlerin Ardından Toparlanmayı Sürdürüyor

Sonraki Haber
three arrow capital kurucuları sessizliğini bozdu;

Three Arrow Capital Kurucuları Sessizliğini Bozdu; “Ölüm Tehditleri Alıyoruz”

İlgili Haberler