Tesla, Bitcoin Varlıklarının %75 Sattı

Özlem Özbek
tesla, bitcoin varlıklarının %75 sattı 1 25
Bitlo

Tesla, bugün yayınlanan mali rapora göre Bitcoin rezervlerinin %75’ini elinden çıkardı.

Elon Musk’ın CEO’su olduğu elektrikli araç üreticisi Tesla, 20 Temmuz günü 2022 yılının ikinci çeyreğine ait finansal raporları paylaştı. Şirket ikinci çeyrek raporunda, dijital varlıklarının %75’ini yani 936 milyon dolarlık dijital varlığı sattığını açıkladı.

Satışın ardından BTC düştü

Kripto para sektörüne olan yakınlığıyla bilinen Elon Musk, 31 Aralık tarihinde ABD Borsa ve Menkul Kıymetler kurumu SEC’e aktardığı bilgide şirketin yaklaşık olarak 1.99 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) rezervi olduğunu aktarmıştı. O dönemki BTC değeri göz önünde bulundurulduğunda Tesla’nın kripto varlığı yaklaşık olarak 47.400 BTC’ye tekabül ediyordu.

20 Temmuz tarihinde sunulan ikinci çeyrek üç aylık finansal raporda, Tesla’nın net dijital varlığı 1 milyar 43 milyona gerileyerek 218 milyon olarak belirtildi. BTC satışlarından elde edilen gelir ise 936 milyon dolar olarak açıkladı. CEO Musk, geçtiğimiz mayıs ayında BTC alımlarını durdurduğunu söyleyerek düşüşün habercisi olmuştu. Dev isim Tesla’nın satış haberlerinin ardından Bitcoin (BTC) %2,57’lik bir düşüş yaşadı.

 

 

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
terra soruşturması savcılar tarafından hızlandırıldı! adsiz tasarim 26

Terra Soruşturması Savcılar Tarafından Hızlandırıldı!

Sonraki Haber
vitalik buterin shiba inu topluluğuna teşekkür etti! adsiz tasarim 27

Vitalik Buterin Shiba Inu Topluluğuna Teşekkür Etti!

İlgili Haberler