Araştırmalar, ABD Kullanıcılarının Her Ay 22 Milyon Kez Kripto Para (Cryptocurrency) Değişim Ziyaretini Ettiğini Gösteriyor

Arastirmalar-ABD-Kullanicilarinin-Her-Ay-22-Milyon-Kez-Kripto-Para-Cryptocurrency-Degisim-Ziyaretini-Ettigini-Gosteriyor-bitcoin-btc-exchange

ABD, Japonya ve Güney Kore, dünyanın en büyük kripto para (cryptocurrency) borsaları (exchange) hayranıdır, DataLight yazılım firmasından yeni araştırmalar 29 Nisan’da bildirildi.

Tanınmış borsaları kullanan tüccarların kökenini araştırdıktan sonra, sektörde çeşitli görüşler yayınlamaya devam eden DataLight, ABD’nin ikinci olarak üç katından daha fazla ziyaret oranına sahip olduğunu söyledi.

Şirket, ABD’li kullanıcılardan yaklaşık 22.2 milyon elde edilen 100 platforma yapılan aylık ziyaretleri analiz etti.

İkincisi 6,1 milyon ziyaretle Japonya, Güney Kore ise 5,7 milyon oldu. İngiltere ve Rusya dördüncü ve beşinci sırayı aldı ve sırasıyla 3,8 milyon ve 3,1 milyon ziyaret gerçekleştirdi.

DataLight, “İnfografiklerin belki de en belirgin ve dikkat çekici özelliği, dünyanın ne kadarının kripto varlıklar üzerinden ticaret yaptığıdır: Dünyadaki hemen hemen her ülke, Grönland ve Orta Afrika’nın bir kısmı hariç, bir miktar ticaret trafiği görüyor” dedi.

Nisan ayının başlarında Bitcoin (BTC) fiyatlarındaki artış dünya çapında artan bir kripto para (cryptocurrency) birimi ticareti dönemi başlattı.

Güney Kore’nin Kimchi Premium ek ücreti gibi ilişkili fenomenler de yeniden ortaya çıktı ve DataLight, etkinlikleri döviz ziyareti oranlarına katkıda bulunduğunu öne sürdü.

Araştırma, Hindistan’ın merkez bankası tarafından yapılan borsa finansmanının neredeyse bir yıl süren yasaklanmasına rağmen, onbirinci dereceye sahip olduğunu buldu. Yerel borsalar o zaman faaliyetlerini kapatmak veya ciddi şekilde sınırlamak zorunda kaldılar.

Bir Cevap Yazın