Anonymous, Rus Askerlerine Teslim Ettikleri Her Tank İçin 52 Bin Dolarlık BTC Ödeyecek

Enes Cebe
anonymous, rus askerlerine teslim ettikleri her tank i̇çin 52 bin dolarlık btc ödeyecek
Bitlo

Ukrayna’ya verdiği destekle bilinen dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, Rus askerleri tarafından teslim edilen her bir tank için 50 bin doların üzerinde Bitcoin verileceğini duyurdu.

Cointelegraph’ın haberine göre Anonymous, Rus birliklerine, savaşı bırakıp tanklarını teslim etmeleri için Bitcoin ödemeyi teklif etti. Grup, teslim edilen her savaş aracı için 52 bin dolardan fazla Bitcoin ödeyeceğini belirtti.

Ukrayna cephesi, Rus işgalini sadece silahlarla ve çatışmalarla değil, dijital saldırıyla da durdurmaya çalışıyor. Birkaç gün önce Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, hükümetin bir bilişim ordusu oluşturacağını ilan etmişti:

Dijital yeteneğe ihtiyacımız var. Herkes için görevler olacak. Siber cephede savaşmaya devam ediyoruz.

Siber Cephede Saldırılar Başladı

Ünlü hacker grubu Anonymous da Rusya’ya siber saldırı başlatmıştı. Grup iki gün önce, 300’den fazla Rus hedefine sızarak 1 milyar ruble (yaklaşık 10 milyon dolar) topladı.

Araçlarını teslim etmek isteyen rus askerlerinin tanınmak için beyaz bayrak sallaması ve “milyon” şifresini kullanması gerekiyor.

Şubat ayının sonunda Vladimir Putin’e savaş ilan eden Anonymous, Rus lider Putin’in Ukrayna’yı işgalini durdurmaması durumunda dünyanın her yerinden benzeri görülmemiş siber saldırılarla karşı karşıya kalacağı konusunda uyardı.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
kraken ceo'su powell'dan clinton'a i̇malı yanıt: i̇ntihara meyilli değilim!

Kraken CEO’su Powell’dan Clinton’a İmalı Yanıt: İntihara Meyilli Değilim!

Sonraki Haber
milyarder yatırımcı miller: bitcoin i̇çin durum oldukça olumlu

Milyarder Yatırımcı Miller: Bitcoin İçin Durum Oldukça Olumlu

İlgili Haberler