Alibaba’da Blok Zincir (Blockchain) Gelişimini Destekleyen Çin Yazılım Deviyle Ortak Oldu

Alibaba-Blok-Zincir-Blockchain-Gelisimini-Destekleyen-cin-Yazilim-Deviyle-Ortak-Oldu-china

Çin e-ticaret şirketi büyük bir yazılım geliştiricisi ve sağlayıcısı olan Alibaba ve Aerospace Information Co., bulut bilişim, blok zincir (blockchain) ve diğer teknolojik hizmetlerin geliştirilmesi için stratejik bir işbirliği anlaşması imzaladı. Yapılan anlaşma 21 Mart’ta Çin finans yayını yapan Securities Daily tarafından duyuruldu.

İki taraf, bulut bilişim hizmetleri, finans ve vergilendirme, devlet işleri ve blok zinciri (blockchain) teknolojisi alanlarında kendi marka teknolojilerinden “kaynakları aktif olarak entegre etmek ve derinlemesine işbirliği yürütmek” için yararlanmayı kabul etti.

Aerospace Information, yeni teknolojilerin entegrasyonunu teşvik etmek için araştırma ve geliştirmede birlikte çalışmak üzere Alibaba ile işbirliği yapacak. Şirket aynı zamanda:

Blok zincir (blockchain) alanında, blok zincir (blockchain) endüstrisinin gelişimini teşvik etmek için ortaklaşa bulut çözümleri sunacağız.” açıklamasında bulundu.

Bu ayın başlarında, Alibaba Group’un başkan yardımcısı Liu Song, röportajda, şirketin 7 Mart’ta bildirdiği gibi ekosistemi yerel yönetimlerle birleştirme olasılığıyla sınır ötesi tedarik zincirleri için blok zinciri (blockchain) teknolojisini uygulama planlarını açıkladı.

Ekim ayında, Alibaba, akıllı sözleşmede üçüncü taraf idari müdahaleye izin veren blok zincir (blockchain) destekli bir sistem için patent başvurusunda bulundu.

Bir Cevap Yazın