ABD Hedge Fonu Citadel, Kripto Para Piyasasına Girecek mi?

Enes Cebe
abd hedge fonu citadel, kripto para piyasasına girecek mi?
Bitlo

Önde gelen Amerikan hedge fonu ve finansal hizmet şirketlerinden Citadel, kripto para piyasasına girmeyi düşünüyor. 

Citadel kurucusu Ken Griffin Bloomberg ile yaptığı röportajda “Bu çok istikrarsız bir dönüm noktası” ifadesini kullandı. Griffin, Ukrayna’nın işgalinin neden olduğu jeopolitik kargaşanın etkileri ile piyasada belirsizliğin hakim olduğunu söyledi. 

Griffin geçmişte “Kripto paraya ihtiyacımız yok” demişti, ancak son röportajında Citadel’in bu yıl kripto pazarına girmeyi planladığını açıkladı. Bloomberg’e verdiği demeçte “önümüzdeki aylarda” piyasaya girmeyi beklediğini söyledi.

“Yanıldığımı Kabul Ediyorum”

Kasım 2017’de Griffin, bitcoin hakkında ilginç bir açıklama yapmıştı. O zamanlar bitcoin’in Hollanda lale balonuna benzediğini düşünen Griffin, “Bu balonun nasıl biteceği konusunda endişeliyim” sözlerini sarf etmişti.

Citadel kurucusu, kripto para birimlerine karşı yanıldığını kabul ederek, “kripto para birimleri son 15 yılın en büyük finansal hikayelerinden biri oldu” dedi ve ekledi:

Kurumsal ve perakende yatırımcılara portföy sorunlarını çözmede yardımcı olduğumuz sürece, kripto piyasasında yapıcı olmayı ciddi olarak düşünmemiz gerekiyor.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
gazi üniversitesi rektörü: web 3.0 yakın gelecekte tüm dünyayı etkileyecek!

Gazi Üniversitesi Rektörü: Web 3.0 Yakın Gelecekte Tüm Dünyayı Etkileyecek!

Sonraki Haber
shiba inu ünlü moda evi john richmond ile ortak oldu

Shiba Inu, Ünlü Moda Evi John Richmond ile Ortak Oldu

İlgili Haberler