Yapılan İş Birlikleri Blok Zincir’i (Blockchain) Gerçek Dünyayı Benimsemeye Bir Adım Daha Yaklaştırdı

Chainlink-Yapilan-is-Birlikleri-Blok-Zincir-Blockchain-Gercek-Dunyayi-Benimsemeye-Bir-Adim-Daha-Yaklastirdi-smart-contract-akilli-kontrat

Blok zincir (blockchain) platformu ve kahin servis sağlayıcıları birbirlerinin dikkat çeken teklifleri ve ürünleri geliştirmek amaçlı bir araya geldiler.

High Performance Blockchain (hem yazılım hemde donanımda görülen sorunları görüntüleyebilen bir proje). Bu şirket blok zincirde (blockchain) yazılım ve donanımı birbirine adapte edebilen bir şirkettir. Bu arada, Chainlink Network bu sistemin  akıllı kontraklardaki taleplerin bağdaşıp bağdaşmadığından emin olmamızı sağlayabileceğini vurguladı. 

Günümüzde HBP (High Performance Blockchain) her şirket ya da organizasyon blok zincir (blockchain) ya da bunun dışındaki zincirlerde güvenlik ve güvenilirlik gibi konuların sürekli değişkenlik halinde olduğunu ve stabil olmasının zor olacağını belirtti.Fakat, kahinleri kullanarak bu platformdaki adresler 3. parti acenteler, akıllı kontratlar (smart contract) ve off-chain system (iş modeline göre çok detaylı ve genişleyebilir veri tipi ve içeriği, medya-harita-hastane verilerini kaydedebiliyor. Avantajı; her türlü veri formatı ve boyutu kaydedebiliyor. Dezavantajı; veri dosyaları ya da detaylarına istendiğinde aynı anda erişilemez ve elde edilemez. Ek entegrasyon ve servislerin veri detaylarına erişilebilir. Blok zincir (blockchain) üzerinde bilgi bozulması oluşabilir.) arasında kurtarma, format ve alış-satış işlemleri yapılabilir.

Şirket ayrıca, önceden belirlenmiş şartlar yerine getirildikten sonra akıllı sözleşmeleri (smart contract) yapmak için verileri kullanarak korsanların blok zinciri (blockchain) uygulamalarının kapsamını ve etkisini büyük ölçüde genişletebileceğini” düşünüyor.

Chainlink, veri bütünlüğünü veya akıllı sözleşmenin (smart contract) işlevselliğini tehlikeye atan tek bir düğüm riskini ortadan kaldırarak tekil veri noktalarını almak ve iletmek için birden fazla kanal kullanır. Akıllı sözleşmeler (smart contract) geliştiren ekipler ve SWIFT gibi büyük ölçekli işletmeler zaten ağın müşterileri arasında.

HPB, rolünün, endüstrilerin bolluğuna, aralarında oyun ve kumar sektörlerine fayda sağlayabilecek “gerçek rasgele sayı üretme hizmeti” vermeyi içerdiğini söyledi. Şirket, rastgele sayılar üretmek için kullanılan mevcut yöntemlerin önceden belirlenmiş ve potansiyel olarak tahmin edilebilir olduğunu iddia ederek, birçok işletmenin ihtiyaç duyduğu güvenliği ve adaleti baltalıyor.

HPB’nin özel donanım yonga seti Blok Zincir (blockchain) Boşaltma Motoru, gerçek bir rastgele numara oluşturma hizmeti sağlamak için elektrik ve sıcaklık kullanıyor. Merkezi olmayan uygulamalar veya DApp’ler (merkezsizleştirilmiş uygulamalar) kullanıcıları ve tedarikçileri direkt olarak birbirine bağlar, giderek daha karmaşık hale geldiğinde, HPB akıllı sözleşmelerin (smart contract) çok sayıda gerçek dünya kaynağından veri gerektireceğini savunuyor. Ağı, değerli verinin geliştiricilere ve diğer iş ortaklarına iletilmesini sağlayabilirken, Chainlink, HPB’nin gerçek rasgele sayı üreticisini kullanarak kehanet hizmetlerini genişletebilecek.

Bir Cevap Yazın