Wall Street Yatırımcısı Yorumladı! Bitcoin Düşecek mi?

Gülcan Uyanıker
wall street yatırımcısı yorumladı! bitcoin düşecek mi?
Bitlo

Wall Street’in ünlü yatırımcısı ve Tallbacken Capital Advisors CEO’su Michael Purves, Bloomberg ile yaptığı bir röportajda, Ocak ayından bu yana Bitcoin’in düşeceğini düşündüğünü ve hala bu fikrinin değişmediğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta şirketinin 15.000 dolarlık hedefle short pozisyon açtığını söyleyen yatırımcıya göre, Bitcoin’in uzun vadeli yükseliş momentumu Ocak ayı sonlarında kırılmaya başladı.

Kripto dünyasının lider kripto para birimi olan BTC, yıllık bazda %55,86 düştü.

Kurumsallar Bitcoin’lerini Satacak mı?

Bitcoin’in 2021 yılında yeni zirvelere ulaştığını söyleyen Purves, büyük rallinin esas olarak enflasyondan korunma aracı olarak lanse edilmesi nedeniyle lider kripto para birimini toplu olarak satın almaya başlayan kurumsal yatırımcılar tarafından yönlendirildiğini belirtti.

Bunların yanı sıra Bitcoin, bir portföy çeşitlendiricisi olarak başarısız oldu. Purves, BTC ile S&P 500 ve Nasdaq 100 arasında korelasyon olduğunu da sözlerine ekledi.

Bitcoin’in enflasyondan korunma işlevi görememesi nedeniyle fiyatı önemli ölçüde düşerse, kurumsalların düşüşte satın almayacağını belirtti.

Bitcoin Performansı Düşüyor

Değerinin %15’ini kaybetmesinin ardından ayın en kötü performasını gösteren varlık sınıfına dahil olan Bitcoin, yatırımcısını mutlu edemedi.

JPMorgan Asset Management’ın baş küresel stratejisti David Kelly, kısa süre önce yatırımcıların ABD Merkez Bankası’nın agresif para politikası nedeniyle kripto para varlıklarını tasfiye etmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
katar merkez bankası tarafından ilk dijital ödeme lisansı verildi! adsiz tasarim 2022 08 31t054608.127

Katar Merkez Bankası Tarafından ilk Dijital Ödeme Lisansı Verildi!

Sonraki Haber
optifi’den yanlış adım! 661 bin dolarlık fon kilitlendi

OptiFi’den Yanlış Adım! 661 Bin Dolarlık Fon Kilitlendi

İlgili Haberler