Vitalik Buterin’den Tepki

Cem Yilmaz
vitalik buterin'den tepki vitalik
Bitlo

Vitalik Buterin Putin’e tepki gösterdi: Ukrayna ve Rus halkına karşı suç!

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı son zamanlarda yaptığı psikolojik baskı, tehdit ve daha sonrasındaki resmi savaş ilanı daha sonrasında gerçekleşen fiziki saldırılar finansal piyasalarda büyük düşüşlere sebep olduğu gibi kripto para piyasalarındaki var olan düşüş eğilimini de şiddetlendirdi. Ethereum’un kurucusu ve sektörün önemli isimlerinin başında gelen Vitalik Buterin de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e tepki gösterdi.

Twitter’dan yaptığı açıklamada savaşa karşı olduğunu belirten Buterin, şu ifadeleri kullandı:

“Putin’in Ukrayna ile olan ihtilafta barış yerine savaş tercihinden dolayı çok üzgünüm. Bu adım hem Rusya hem de Ukrayna halklarına karşı bir suçtur. Olmayacağını bilsem de herkese iyi seyirler diliyorum.”

Twitter’da 3,3 milyon takipçisi bulunan Buterin’in bu tweeti binlerce RT ve Fav alırken, Buterin takipçilerinden büyük destek gördü. Buterin’in tweeti Rusça yazması da dikkat çekti.

Ailesinin göçü kaderini değiştirdi

Bilindiği üzere Vitalik Buterin Rusya doğumlu ve ana dili Rusça. 6 yaşına kadar Rusya’da yaşayan Buterin, ailesinin daha iyi yaşam koşulları için Kanada’ya göç etmesiyle neredeyse kaderini değiştirdi. İlkokulda bile kendini gösteren Buterin, küçük yaşta özel yetenekli çocukların olduğu bir sınıfa taşınarak matematik ve programlama dersleri aldı.

Bitcoin’i 17 yaşında babasından ilk öğrenen Buterin, 2014 yılında Gavin Wood, Charles Hoskinson, Anthony Di Iorio ve Joseph Lubin ile birlikte Ethereum’u piyasaya sürdü.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum kurucusu rusya-ukrayna savaşı hakkında konuşuyor: ethereum tarafsız ama ben değil

Ethereum Kurucusu Rusya-Ukrayna Savaşı Hakkında Konuşuyor: Ethereum Tarafsız Ama Ben Değil

Sonraki Haber
elwood technologies ile bloomberg entegrasyonu wlq

Elwood Technologies ile Bloomberg Entegrasyonu

İlgili Haberler