Vitalik Buterin, Boğa Piyasasının Biteceğini Bildiğini Söyledi

Özlem Özbek
vitalik buterin, boğa piyasasının biteceğini bildiğini söyledi vitalik buterin boga sezonu son bulacak
Bitlo

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, yakın zamanda yaptığı bir röportajında geçtiğimiz boğa sezonunun biteceğini bildiğini söyledi.

Ekonomist Noah Smith’e verdiği bir röportajda kripto para piyasaları hakkındaki düşüncelerini paylaşan Buterin, son aylarda yaşanan sert düşüşleri çok daha öncesinde beklediğini söylerken, boğa sezonlarının genelde 6 ile 9 ay kadar devam ettiğini ve bu kez 1,5 seneyi aşarak uzun sürdüğünü söyledi.

“Boğa sezonu uzun sürdü”

Kurucu Buterin, kripto para piyasalarının uzun zamandır içinde olduğu boğa sezonunun her zamankinden uzun sürdüğünü düşünüyor. Genelde 6 ile 9 ay arası süren boğa sezonunun bu kez 1,5 yıldır devam ettiğini söyleyen Buterin, insanların yüksek fiyatlara alıştığını ve düşünce işlerin değiştiğini belirtti ve ekledi;

“Açıkçası fiyat düşüşlerinin daha erken olmaması beni şaşırttı. Boğa sezonları genelde 6-9 arasında olur. Bu kez 1,5 yıl sürdü. İnsanlar yüksek fiyatların artık ‘yeni normal’ olduğuna inanmaya başladılar. Kendilerini buna hazırladılar. Tüm bu süreç içinde aslında fiyatların düşeceğini biliyordum. Sadece zamanını bilmiyordum. İnsanlar bugünlerde yeniden döngülerle ilgili fikirleri okumaya başladılar. Fiyatlar yükseldiğinde kriptonun gelecek olduğunu söylüyorlar ancak düşünce de aslında bu sistemin kusurlarını ve hatalarını gösteriyorlar. Hep iki uç arasında gidip geliyoruz. Yükselişlerde her şey artar ancak düşüşlerde de bugün Terra LUNA’da gördüğümüz gibi sürdürülebilir olmayan iş modelleri de yok olur”

Yazının hazırlandığı dakikalarda Bitcoin 20,138 dolar, Ethereum ise 1,595 dolardan yoluna devam ediyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
shiba inu'nun yeni metaverse özellikleri açıklandı! shiba inunun yeni metaverse özellikleri aciklandi

Shiba Inu’nun Yeni Metaverse Özellikleri Açıklandı!

Sonraki Haber
telekom devi true ile zepeto'dan heyecanlandıran ortaklık! telekom devi true ile zepetodan heyecanlandiran ortaklik

Telekom Devi True ile Zepeto’dan Heyecanlandıran Ortaklık!

İlgili Haberler