Vaneck Solidx Bitcoin ETF Başvurusunu Geri Çekti

SEC-Bitcoin-ETF-Cryptocurrency-SEC-Vaneck-Solidx-Bitcoin-ETF-Basvurusunu-Geri-cekti-btc

Cboe BZX Borsası, Vaneck Solidx Bitcoin ETF‘si için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) olan başvurusunu geri çekti. ABD hükümeti şu anda kapatıldı ve ETF başvurusu geri çekilmiş olsa da otomatik olarak onaylanmış olabilir. Vaneck, çekilmenin geçici olarak “bir Bitcoin ETF’si için uygun pazar yapısı çerçevelerinin oluşturulması” için aktif bir şekilde çalıştığı için geçici olduğunu söyledi.

Bitcoin ETF Başvursunu Çekme

SEC Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Cboe BZX Exchange Inc.’in Vaneck Solidx Bitcoin Trust’ın çıkardığı hisse senetlerini listelemek ve ticaret yapmak için önerilen kural değişikliğini geri çektiğini açıkladı.

Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için önerilen kural değişikliği geçen yıl 2 Temmuz’da Federal Kayıt’ta yayınlandı. 20 Eylül’de, komisyon bu önerilen kural değişikliğinin onaylanıp onaylanmayacağını belirlemek için yargılamalar başlattı. 6 Aralık’ta, kararın açıklanması için 27 Şubat tarihi belirlendi.

Vaneck’in Dijital Varlık Stratejisi Direktörü Gabor Gurbacs attığı twitte: Bitcoin ETF başvurusu geçici olarak geri çekildi. Bitcoin ETF ve genel olarak dijital varlıklar için uygun piyasa yapısı çerçevelerini oluşturmak üzere düzenleyiciler ve büyük piyasa katılımcıları ile aktif olarak çalışıyoruz.”

Vaneck CEO’su Jan van Eck durumu CNBC’ye açıkladı:

SEC kapanmadan etkilendi. Bu yüzden, SEC ile Bitcoin ile ilgili konular hakkında görüşmeler yaptık – velayet, piyasa manipülasyonu, fiyatlar. Ve bunun durması gerekiyor […] Başvuruyu çektik ve yeniden dolduracağız ve SEC yeniden başladığında tartışmalara yeniden gireceğiz. “

Otomatik Onay Yok

SEC’in Vaneck Solidx Bitcoin ETF‘si hakkındaki kararını vermesi için son tarih Şubat 27 idi. ABD hükümetinin şu anda kapatılmasından bu yana, bu tarihte bir karar alınmazsa ETF otomatik olarak onaylanacaktı. Bununla birlikte, menkul kıymetler avukatı Jake Chervinsky geçtiğimiz günlerde, SEC‘in bu tip son teslim tarihini kaçırmamak için gereken önlemleri alacağı için pek de olası olmadığını açıkladı.

Ayrıca, Chervinsky, ETF’nin otomatik olarak onaylanmasına rağmen, kapatma bittikten sonra kolayca geri alınabileceğini belirtti. Cboe’nun para çekme kararına yanıt olarak tweet attı:

“Geri çekilmeyi beklediklerini ve gelecek için bir önceki SEC emri ayarını istemediklerini ve gelecek 2019’da Bitcoin ETF’nin olmayacağını ima ediyor.”

Bir Cevap Yazın