Uzun Zamandır Beklenen Vasil Hard Fork Gerçekleşti!

Cem Yilmaz
uzun zamandır beklenen vasil hard fork gerçekleşti! adsiz tasarim 2022 09 23t023131.921
Bitlo

Blockchain’in bu zamana kadarki en büyük güncellemesi olarak belirtilen Cardano’nun uzun zamandır beklenen Vasil Hard Fork resmi olarak gerçekleşti.

Bu güncelleme ile birlikte Cardano ağının kapasitesini arttı ve işlem maliyetleri de azaldı. Bunun yanı sıra Vasil, Cardano’nun akıllı sözleşme işlevlerini de geliştirecek. Bu özellikle birlikte geliştiricler, dApp’ler (merkezi olmayan uygulama) oluşturabilecekler.

Adını 2021 yılında hayatını kaybeden ünlü matematikçi Vasil’den aldı ve güncelleme gerçekleştikten sonra Cardano blok zincirindeki ilk blok Binance tarafından üretildi.

Kripto para borsaları güncellemeden dolayı Cardano’da para yatırma ve çekme işlemlerini askıya almıştı, bu işlemler yeniden açılmaya başlandı.

Cardano blok zincirindeki hatalar ve çeşitli denemelerden dolayı bir süredir ertelenen Vasil Hard Fork, başarıyla gerçekleştirildi. Charles Hoskinson, güncellemenin sorunsuz çalışmasını sağlamak için daha fazla test yapılması gerektiğini savunmuştu. 

CoinMarketCap verilerine göre Cardano (ADA), yazının yazıldığı esnada %4.99 oranında bir yükseliş yaşayarak 0.4589 dolardan işlem görmektedir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bu ülke bitcoin ile ödeme yöntemlerini onayladı! adsiz tasarim 2022 09 23t020840.810

Bu Ülke Bitcoin ile Ödeme Yöntemlerini Onayladı!

İlgili Haberler