UST/LUNA Çöküşü İngiltere’yi Harekete Geçirdi

Gülcan Uyanıker
ust/luna çöküşü i̇ngiltere’yi harekete geçirdi
Bitlo

İngiltere finans düzenleyicisi FCA, Terra LUNA olayından sonra kripto para piyasalarını daha hızlı düzenlemek için harekete geçti. Kurum, Hazine Bakanlığı ile ortak bir çalışma yapacak ve sektöre yönelik yeni kurallar getirilecek.

FCA’nın kripto para birimleri ve pazarları üzerindeki çalışmalarını kontrol etme yetkisine sahip üst düzey yönetici Sarah Pritchard bir röportajda şunları söyledi:

Halihazırda sağlam temeller üzerinde çalışıyorsa, inovasyon devam edecektir. Son zamanlarda burada ortaya çıkabilecek sorunların önümüze ne gibi sonuçlar getirebileceğini gördük. Bir ankette 40 yaş ve altı kripto yatırımcılarının %70’inin kripto para endüstrisinin düzenlendiğini düşündüğünü söylemeliyim. Bu tamamen yanlış bir düşünce.

“İnsanların paralarını riskli bir yere koyduklarını anlamaları önemlidir”

Geçen hafta Terra LUNA olayına isim vermeden değinen Pritchard, tüketicinin korunmasının önemini vurguladı.Yatırımcıların paralarını yatırdıkları yerde bir risk olup olmadığını anlamalarının büyük önem taşıdığına da değindi.

LUNA ve UST’nin çöküşünden önce iki kripto paranın birleşik piyasa değeri yaklaşık 40 milyar dolardı ancak olay kripto para piyasasına çok daha pahalıya mal oldu ve uzmanların verdiği rakamlara göre yaklaşık 380 milyar dolar kayıp yaşandı. 

Hatırlanacağı üzere Birleşik Krallık Hazine Bakanlığı, Nisan ayında “elektronik para” ve ödemeler yasasını sabit kripto para ihracını da içerecek şekilde değiştireceğini açıklamıştı.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
robert kiyosaki bitcoin’de yeni bir dip noktası bekliyor ee 2

Robert Kiyosaki Bitcoin’de Yeni Bir Dip Noktası Bekliyor

Sonraki Haber
tag heuer kripto ile ödeme alacak! tag

Tag Heuer Kripto ile Ödeme Alacak!

İlgili Haberler