Ünlü Analist: Bitcoin S&P 500’de Görülen Bir Modeli Yansıtabilir

Enes Cebe
bitcoin yatırımcılarının bu hafta takip edeceği gelişmeler
Bitlo

Analist Nicholas Merten, Bitcoin ‘in daha önce S&P 500 endeksinde görüntülenen teknik bir fiyat modelini yansıtıyor olabileceğini söyledi.

Ünlü analist, yeni videosunda BTC’nin S&P 500’ün 2000 ile 2008 yılları arasında yaşadığı modeli takip ediyor olabileceğini belirtti. Merten, S&P 500’ün 2008’de nasıl 1500 dolara yükseldiğini, ardından 770 dolara düştüğünü hatırlattı. Merten, kurumlarım alım için en uygun giriş noktasına ulaşmadan önce bu modelin gerçekleşmesini bekleyebileceğini söyledi:

Büyük pozisyonlar oluşturmayı düşünen kurumlar ve büyük alıcılar, piyasaların durgun, coşkunun olmadığı bir dönemden hoşlanmazlar. Sadece indirim fırsatlarında satın almayı severler. Sonrasında korkarak içeri girmeye başlarlar. Burada dibi belirleyen onlar. Sanırım burada gördüğümüz şey bu arkadaşlar. Sanırım burada kripto piyasalarında S&P 500’den bir sahneyi tekrar yaşıyoruz. Kriptoda işler çok daha hızlı oluyor çünkü görece küçük bir pazar.

Model gerçekleşirse Merten, Bitcoin ‘in tekrar toparlanmadan ve yükseliş trendine devam etmeden önce 30.000 dolara düşebileceğini tahmin ediyor. Senaryo acımasız görünse de kripto analisti bunun her şeyden çok bir fırsat olacağını söylüyor.

Fiyatın düzeltme yapması panik satışı yaparak piyasadan çıkmak için bir neden değil. Bu düzeltme aslında, Bitcoin’in pazar hakimiyetini yeniden kazanmasına, daha yükseğe çıkmasına ve 100 bin ila 150 bin dolar seviyesini ziyaret etmesine izin verecek uzun vadeli bir birikim modeli oluşturmak için bir katalizör olabilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
sec, nydig'in bitcoin (btc) etf başvurusu kararını erteledi

SEC Üyesi Görevinden Ayrılıyor

Sonraki Haber
visa’dan kripto açıklaması

Visa’dan Kripto Açıklaması

İlgili Haberler