Ukrayna’ya Yapılan Kripto Para Bağışları 30 Milyon Dolara Yaklaştı!

Gülcan Uyanıker
ukrayna’ya yapılan kripto para bağışları 30 milyon dolara yaklaştı! ukraynaya yapilan kripto para bagislari 30 milyon dolara yaklasti
Bitlo

Ukrayna’ya kripto para ile yapılan bağışlar her geçen an daha fazla artış gösteriyor. Açıklanan son verilere göre ise bağış miktarının 30 milyon dolara yaklaştığı biliniyor.

Blockchain analiz şirketi Elliptic, Ukrayna hükümetinin kripto cüzdanlarına ve sivil toplum kuruluşlarına gönderilen kripto para birimlerinin toplamının 18,6 milyon dolar olduğunu bildirdi.

Bu açıklamaya ek olarak, önde gelen kripto para borsası Binance, savaştan etkilenen Ukraynalıları desteklemek için 10 milyon dolarlık bir acil durum fonu kurdu. Böylece toplam tutar 28,6 milyon dolara ulaştı.

Ukrayna’nın resmi Twitter hesabı, önceki gün Bitcoin ve Ethereum cüzdan adreslerini paylaşarak BTC, ETH ve USDT bağışları için çağrıda bulundu. Bu adreslere kısa sürede milyonlarca dolarlık kripto para gönderildi.

Kripto para birimleri, acil durumlarda küresel olarak bağış toplamayı son derece kolaylaştırır. Kripto varlıklar, ATM’lerin kullanılamaması nedeniyle nakit erişiminin sorunlu olduğu Ukrayna’da son zamanlarda oldukça yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde her iki savaş muhabiri de nakit ya da kredi kartı ile işlem yapamayınca ihtiyaç duydukları arabayı Bitcoin kullanarak satın aldılar.

Dünyanın dört bir yanından birçok kişi Ukrayna’ya kripto para ile destek olurken, dolandırıcılar durumdan faydalandı. Kullanıcılar, sahte bağış kampanyalarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılır.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
avrupa parlamentosu, kripto varlıklar yasa tasarısının oylamasını erteledi ab parlamentosu

Avrupa Parlamentosu, Kripto Varlıklar Yasa Tasarısının Oylamasını Erteledi

Sonraki Haber
gaziantep üniversitesi akademisyenleri metaverse'de buluştu gaun

Gaziantep Üniversitesi Akademisyenleri Metaverse’de Buluştu

İlgili Haberler