Ukrayna, Rus Politikacıların Kripto Cüzdanlarını Yakın Takibe Aldı!

Enes Cebe
ukrayna'dan airdrop duyurusu, polkadot kurucusundan büyük jest!
Bitlo

Ukrayna, Kremlin’in finansal yaptırımlara karşı bir hamle olarak kripto para kullanmasının önüne geçmek için Rus politikacıları yakın takibe aldı. 

Cumartesi günü, Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, Rus ve Beyaz Rusyalı politikacılar tarafından tutulan kripto cüzdanları hakkında bilgi istedi. Bakan Twitter üzerinden attığı mesajda “Savaş suçlarının peşine düşülmeli ve cezalandırılmalıdır!” ifadelerini kullandı.

Ukraynalı avukat Artem Afian, CoinDesk’e bakanın amacının Rus politikacıların kripto kullanarak yaptırımlardan kaçınmasını durdurmak olduğunu söyledi. Rusya, SWIFT uluslararası bankacılık sisteminden atılırsa bu alternatif önemli hale gelecek. 

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden sonra kripto paraların farklı alanlarda da sık sık kullanılmasını duyduk. Özellikle kripto para cinsinden bağışlar artmaya başladı. Diğer bir yandan ise dijital para birimlerinin uluslararası finans sisteminde yer bulmaya başlayacağının konuşulması. Hiç şüphesiz ekonomik yaptırımlardan kaçınmak isteyen ülkeler dijital para birimleri ile dış ticaret alternatifini düşünecektir. 

Ruble- Kripto Ticaret Çiftlerinde 9 Katlık Artış Yaşandı

Geçtiğimiz günlerde Chainalysis, Rus hükümetinin yaptırımlardan kaçınmak için olası kripto ticareti işlemlerini zincir üzerinde izliyeceğini duyurdu. Bu izleme sonucunda şirket, gerekli makamlara bilgilerin verileceğini duyurdu. 

Şirket, Ruble-kripto ticaret çiftlerinin işgalden bu yana günlük hacimde yaklaşık dokuz kat artış gördüğünü söyledi. Şirket bu artışın, Rus vatandaşlarının “birikimlerini korumaya çalışmasının” bir sonucu olabileceğini ve bu bağlamda kesinlikle suç faaliyeti ile ilişkili demenin yanlış olabileceğini söyledi. 

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ukrayna, btc, eth, usdt bağışlarını almaya devam ediyor ukrayna

Ukrayna, BTC, ETH, USDT Bağışlarını Almaya Devam Ediyor

Sonraki Haber
ünlü ceo açıkladı, bitcoin’de yükseliş bekleniyor! btc yukselis

Ünlü CEO Açıkladı, Bitcoin’de Yükseliş Bekleniyor!

İlgili Haberler