Ukrayna, BTC, ETH, USDT Bağışlarını Almaya Devam Ediyor

Ebrar Gündoğdu
ukrayna, btc, eth, usdt bağışlarını almaya devam ediyor ukrayna
Bitlo

Ukrayna hükümeti, sivillerini ve birliklerini desteklemek ve fon toplamak için Twitter’daki kripto topluluğuna ulaştı. Ukrayna artık Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) bağışlarını kabul etmeye başladı.

Ukrayna, ülkesi üzerinden askeri tehditlerin ortasındayken çok sayıda uluslararası kuruluştan yardım istedi.

Ek olarak, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, kripto topluluğunu bağış yapmaya ve Ukrayna’nın Rus birliklerine karşı savaşmasına yardım etmeye çağıran üç kripto cüzdan adresi paylaştı. BTC ve ETH adresleri aynı kalırken, Fedorov’un USDT cüzdan adresi TRC20 tabanlıdır (Ukrayna’nın resmi Twitter tanıtıcısı tarafından paylaşılan adresten farklıdır).

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin de dahil olmak üzere önde gelen kripto girişimcileri, başlangıçta kripto bağışı talep eden hesapların saldırıya uğradığından şüpheleniyorlardı. Ancak Amerikalı diplomat Tomicah Tillemann daha sonra Ukrayna Büyükelçisi Olexander Scherba’dan meşruiyetini doğruladı.

Ukraynalı sivil mülteciler, para tasarruflarına ve kredi kartlarına erişimlerini kaybettiklerini bildirdiler. Birleşmiş Milletler (BM), 26 Şubat itibariyle 150 binden fazla kişinin Ukrayna’dan göç ettiğini bildirdi.

Kripto bağışlarının amaçlanan kullanımı konusunda kafa karışıklığı hüküm sürerken, Buterin, yalnızca Ukrayna vatandaşlarına odaklanan başka bir merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) girişimini paylaştı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
polkadot kurucusu gavin wood, ukrayna için bağışta bulunmak i̇stiyor gavin

Polkadot Kurucusu Gavin Wood, Ukrayna için Bağışta Bulunmak İstiyor

Sonraki Haber
ukrayna'dan airdrop duyurusu, polkadot kurucusundan büyük jest!

Ukrayna, Rus Politikacıların Kripto Cüzdanlarını Yakın Takibe Aldı!

İlgili Haberler