Ukrayna Airdrop Etkinliğini İptal Etti!

Enes Cebe
ukrayna airdrop etkinliğini i̇ptal etti!
Bitlo

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, dün sosyal medyada duyurdukları airdrop etkinliğini iptal ettiklerini açıkladı.

Twitter üzerinden açıklama yapan Fedorov, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Ayrıntılı bir değerlendirmeden sonra airdrop kampanyasını uygulamama kararı aldık. Ukrayna’nın saldırıya yanıt verebilmesi için her gün daha fazla insan bizi destekliyor. Airdrop kampanyasının yerine, yakında Ukrayna ordusunu desteklemek için NFT projesini başlatacağız. Şu anda kesinlikle token dağıtma planımız yok.

Etkinliği Fırsat Bilenler Dolandırıcılığa Kalkıştı

Diğer yandan bugün, Ukrayna hükümetinin airdrop etkinliğiyle bağlantılı görünen bir dolandırıcılık vakası ortaya çıktı. Dün duyurulan etkinliğin bitiminden saatler önce, Ukrayna hükümetine yardımcı olan bazı adresler, WORLD token adlı bir kripto para birimi airdropu aldı. Kripto para medyasında bazı mecralar bu durumu bildirip “Ukrayna airdrop başlattı” gibi manşetlerde bulunurken, blok zinciri uzmanları sosyal medyada böyle bir durumun söz konusu olmadığı konusunda uyardı.

Blok zinciri araştırma platformu Etherscan WORLD tokenini “yanıltıcı” olarak ifşa etti ve bunun bir spam veya phishing hareketi olabileceğini bildirdi.

Fedorov ise WORLD tokeni hakkında bir açıklamada bulunmadı.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
güney koreli kripto borsası ruslara ait olan 20 hesabı dondurdu! gopa

Güney Koreli Kripto Borsası Ruslara Ait Olan 20 Hesabı Dondurdu!

Sonraki Haber
ukrayna başbakan yardımcısından uniswap'a övgüler ww

Ukrayna Başbakan Yardımcısından Uniswap’a Övgüler

İlgili Haberler