Token10 (TKN10) Nedir?

Gülcan Uyanıker
token10 (tkn10) nedir?
Bitlo

Token10 (TKN10), kripto dünyasında göze çarpan ve gelecek vadeden 10 adet kripto para projesinin yerel para birimleri ile oluşturulmuş bir kripto para sepet tokenıdır. Bitlo tarafından çıkarılan bu sepet tokenda bulunan kripto para birimleri, piyasa değerleri ve teknolojileri dikkate alınarak özenle seçilmiştir. Piyasa büyüklükleri, işlem hacimleri, teknolojileri bakımından incelenen ve yatırımcısına gelecek vadeden coin ve tokenlardan oluşturulan bu sepet, yatırımcılara kripto para dünyasına kolay bir şekilde giriş imkanı sunmaktadır.

Sepet içerisindeki varlıkların ağırlıklandırılmasına karar verilirken dikkate alınan bazı unsurlar bulunmaktadır:

  • Piyasa büyüklüğü
  • Günlük işlem hacmi ve yüksek likidite
  • Sürdürülebilir teknoloji

Sepet Token Nedir?

İçerisinde birden çok kripto para birimini barındıran ve bu varlıkların fiyat performans oranına göre arz talebi şekillenen bir kripto para birimidir. Klasik finans dünyasındaki ETF ve fonlarla benzer özelliklere sahip olan sepet tokenlar, içerdiği kripto paraların fiyat hareketleri ve ağırlıklarına göre belirlenen fiyat üzerinden birden fazla varlığa tek tuş ile yatırım imkanı sağlamaktadır. 

token10 (tkn10) nedir? sepet token

Token10 Özellikleri

Yatırımcılara kolay bir şekilde birden fazla kripto para projesine yatırım yapma imkanı sağlayan Token10 (TKN10), kolay ve etkin bir yatırım alternatifi oluşturmaktadır. TKN10, birçok coin ve tokeni bir araya getirerek tek bir çatı altında toplarken yenilikçi yapısı ile de birtakım temel özelliklere sahiptir:

Etkin Piyasa Takibi

İçerisinde bulunan birden fazla kripto para birimi sayesinde çoklu performans gözlemlemeyi ve karşılaştırmayı basitleştiren TKN10, birden fazla projeye yapılan yatırımı tek bir token ile takip etmek ve analizini yapmak diğer kripto para birimlerine göre oldukça kolaydır.

Düşük Maliyet

Kripto para dünyasında birden fazla projeyi gözlemleyip yatırım yaparken maliyet takibi ve işlemlere ödenen komisyon tutarları artmaktadır. TKN10, içerisinde bulundurduğu birden fazla kripto para birimi ile maliyet takibini kolaylaştırırken ödenen komisyon tutarlarını da en aza indirgemektedir. 

Basit Alım Satım

İçerisinde bulundurduğu birden fazla kripto para birimini, tek bir tuş ile almaya veya satmaya olanak tanıyan TKN10, her bir token için ayrı ayrı pozisyon açmak yerine hepsinin performansını sepet içerisindeki ağırlıklar ile izleyen bir yapıya sahiptir. TKN10 bu yapısı ile birlikte yatırımcılarına basit bir alım seçeneği sunmaktadır.

Token10 (TKN10) İstatistikleri

Avalanche (AVAX) blok zinciri üzerinde oluşturulmuş bir sepet token olan TKN10’un toplam arzı piyasadaki arz-talep dengesine göre değişiklik göstermektedir. TKN10 toplam arzı blok zincir üzerinden şeffaf bir şekilde incelenebilirken sepet tokenın içerisinde bulunan varlıkların ağırlıkları anlık olarak izlenebilmektedir.

Token10 İçeriği Nasıl Belirlenmektedir?

10 adet farklı kripto para biriminin bi araya gelerek oluşturduğu sepet tokenın içerisinde bulunan kripto para birimleri seçilirken bu varlıklar hem teknolojik hem de piyasa değerleri dikkatle incelenmektedir. Sepet içerisinde yer alan dijital varlıkların oranları zaman zaman fiyatı etkilemeyecek şekilde değiştirilebilirken bazen de içerideki bir kripto para birimi komple çıkarılıp başka bir varlık eklenebilir.

Token10 Kurucusu Kimdir?

Türkiye’nin güvenilir kripto para borsalarından olan Bitlo tarafından yaratılan Token 10, kripto para sepet tokenıdır. Birden fazla kripto para birimini içerisinde barındıran TKN10’nun coinleri ve ağırlıkları şeffaf bir şekilde paylaşılmaktadır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
celsius (cel), 10 milyon dolarlık ödeme yaptı, fiyatlar yükseliyor 12

Celsius (CEL), 10 Milyon Dolarlık Ödeme Yaptı, Fiyatlar Yükseliyor

Sonraki Haber
elon musk,

Elon Musk, “İnsanları Kripto Para Almaya Yönlendirmiyorum”

İlgili Haberler