Token Play (TPLAY) Nedir?

Gülcan Uyanıker
token play (tplay) nedir?
Bitlo

Oyun dünyasının gelecek vadeden ve popüler kripto para birimleri ile oluşturulmuş bir sepet token olan PLAY Sepet Token (TPLAY), Play-to-earn, move-to-earn ve oyun kripto paralarının bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş bir sepet tokendır. Avalanche (AVAX) blok zinciri üzerinde oluşturulmuş olan TPLAY token yatırımcılarına yenilikçi ve alternatifler sunmaktadır. Sepet içerisindeki varlıkların ağırlıklandırılmasına karar verilirken;

  • Kripto para dünyasındaki oyun dinamikleri
  • Token likiditesi
  • Sürdürülebilir token ekonomisi

gibi birçok teknik ve temel gösterge dikkate alınmaktadır. 

PLAY Sepet Token (TPLAY) Özellikleri

Sepet içerisinde bulunan kripto para birimlerinin ağırlıklıklar yılın her çeyreğinde koşullara ve dengelere göre yeniden hesaplanmaktadır. Sepet içerisinde bulunan varlıkların değerleri anlık olarak değişiklik göstermektedir. Yatırımcısına tek bir tuş ile birden fazla kripto para birimini alıp satma imkanı sağlayan TPLAY token, her bir kripto para birimini ayrı ayrı takip etme ihtiyacını en aza indirirken, istikrarlı bir büyüme desteği sunar.

TPLAY kripto para sepet token yapısı gereği diğer kripto paralara göre birçok avantaja sahiptir. Bunlardan bazıları;

  • Kolay alım satım 
  • Risk dağılımı
  • Yatırım çeşitliliği

token play (tplay) nedir? token

Token Play İçeriği Nasıl Belirlenmektedir?

Bitlo tarafından çıkarılan bir sepet token olan olan PLAY Sepet Token’ın (TPLAY), yapısında bulunan kripto para birimleri alanında uzman kişiler tarafından dikkatle seçilmektedir. Kripto para birimleri seçilirken gelecek vaad etmesi, sürdürülebilir bir ekonomiye sahip olması ve popülerliği incelenmektedir. 

Token Play içerisinde bulunan her kripto para birimi belirli bir ağırlık oranına sahiptir. Bu oran piyasa koşullarında gerçekleşen fiyat hareketlerine göre zaman içerisinde değişiklik göstermektedir. TPLAY kripto para sepetinde yer alan kripto para birimleri belirli zaman dilimleri içerisinde yeniden dengelenmekte veya ekleme-çıkarma işlemi yapılabilmektedir. Token Play içerisinde yer alan kripto paralar ve ağırlıkları şeffaf bir şekilde kullanıcılar ile paylaşılmaktadır.

Token Play İstatistikleri

Avalanche (AVAX) blok zinciri üzerinde üretilmiş bir token olan TPLAY, toplam arzı piyasadaki arz talep dengesine göre farklılık göstermektedir. TPLAY toplam arzı blok zincir üzerinden şeffaf bir şekilde incelenebilirken sepet tokenın içerisinde bulunan varlıkların ağırlıkları anlık olarak izlenebilmektedir.

Token Play Kurucusu Kimdir?

Türkiye’nin güvenilir kripto para borsalarından olan Bitlo tarafından yaratılan Token Play, kripto para sepet tokenıdır. Birden fazla kripto para birimini içerisinde barındıran TPLAY’in coinleri ve ağırlıkları şeffaf bir şekilde paylaşılmaktadır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
solana'nın akıllı telefonu saga, kripto dünyasından karışık tepkiler aldı 12

Solana’nın Akıllı Telefonu Saga, Kripto Dünyasından Karışık Tepkiler Aldı

Sonraki Haber
balinalar hangi altcoin'lerde toplanıyor? 15

Balinalar Hangi Altcoin’lerde Toplanıyor?

İlgili Haberler
ido nedir?

IDO Nedir?

Haber İçeriği Gizle Initial DEX Offering (IDO) Nedir?IDO Nasıl Çalışır?IDO’nun Avantajları Nelerdir?IDO’nun Dezavantajları Nelerdir?IDO, IEO ve ICO’ların Arasındaki…
Gülcan Uyanıker
Devamını Oku