Three Arrows Capital Davasında Tasfiye Kararı Verildi

İpek Kulaksız
three arrows capital davasında tasfiye kararı verildi 10 1
Bitlo

Britanya Virgin Adalarında bir mahkeme Three Arrows Capital (3AC) için açılan davayı tasfiye kararıyla sonlandırdı. 

Geçtiğimiz haftalarda Celcius’da yaşanan sorunların 3AC’yi de etkilediğini belirten şirketin iflas edeceğine dair dedikodular ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine 27 Haziran’da Britanya Virgin Adalarında bulunan bir mahkemeye şirketin tasfiyesi için başvurulmuştu. Sky News’ün 29 Haziran tarihinde yapmış olduğu haberlere göre, mahkemeye yapılan başvuru sonuçlandı ve Three Arrows Capital’in tasfiyesine karar verildi.

3AC’nin geçtiğimiz boğa sezonunu son derece verimli geçirdiği ve elinde bulunan varlıkların değerinin de 10 milyar dolara ulaştığı biliniyordu. Ancak yatırım yaptığı varlıklar son zamanlarda %50’ye yakın oranda düşüş yaşaması ve Terra’nın da çöküşünden dolayı ciddi zarar ettiği biliniyor.

Three Arrows Capital’ın kurucu ortaklarındanKyle Davies geçtiğimiz hafta verdiği röportajda, “Her zaman kriptoya inandık ve hala da inanıyoruz. İşleri çözmeye ve tüm kurucularımız için adil bir çözüm bulmaya kararlıyız.” ifadelerine yer vermişti. Şirketin son zamanlarda oldukça zorlu süreçler geçirdiğini belirten Davies, “Terra-Luna çöküşü bizi çok hazırlıksız yakaladı” demişti.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
magnum, nft koleksiyonu çıkarıyor 9 2

Magnum, NFT Koleksiyonu Çıkarıyor

Sonraki Haber
i̇sveç merkez bankası yetkilisi, cbdc'ler hakkında konuştu 13 8

İsveç Merkez Bankası Yetkilisi, CBDC’ler Hakkında Konuştu

İlgili Haberler