Terra Çöküşü Sonrasında 236 Bin Bitcoin Satıldı!

Cem Yilmaz
terra çöküşü sonrasında 236 bin bitcoin satıldı! adsiz tasarim 42
Bitlo

Bilindiği üzere 10 Mayıs tarihinde kripto paralar için kötü günlerden biri yaşanmış ve Terra’ya ait olan UST algoritmik stabilcoin’i bozularak değeri 1$ olması gerekirken 0.02’lere kadar gerilemişti. Bu olay kripto dünyasında yatırımcıları güvensizliğe sürükledi. Birçok insan stabilcoinlere karşı daha dikkatli yaklaşmaya başladı.

Yaşanan olayların ardından Arcane Research analistlerinden Vetle Lunde, Terra çöküşünün kripto ekosistemine çok zarar verdiğini ve kurumsal yatırımcıların portföylerindeki Bitcoinlerini sattığını açıkladı. 

Yapılan araştırmada son iki ayda büyük şirketler portföylerindeki BTC’leri satmaya başladı. Mayıs 2022 tarihinden bu yana büyük şirketler tarafından 236.237 adet Bitcoin satıldığı ortaya çıktı. Lunde konu ile ilgili olarak “sayı genellikle kripto ayı piyasalarında meydana gelen diğer doğal teslimiyet ve riskten korunma faaliyetlerini hesaba katmıyor” ifadesini kullandı. Bu söylemden yola çıkılacak olursa şirketlerin daha fazla BTC sattığını da söylemek mümkün diyebiliriz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
technavio’ya göre metaverse satışları 4 yıla kadar 5 milyar dolar artacak! adsiz tasarim 41

Technavio’ya Göre Metaverse Satışları 4 Yıla Kadar 5 Milyar Dolar Artacak!

Sonraki Haber
bitcoin ve ether, fomc toplantısı öncesi düşüşe geçti 2 14

Bitcoin ve Ether, FOMC Toplantısı Öncesi Düşüşe Geçti

İlgili Haberler