Teksas Merkezli Bankadan Bitcoin Tasarruf Planı!

Gülcan Uyanıker
teksas merkezli bankadan bitcoin tasarruf planı!
Bitlo

Teksas merkezli Laredo Vantage Bank, geleneksel tasarruf programlarından uzaklaşmak amacıyla çalışanlarına Bitcoin tasarruf planı sunmayı hedefliyor.

NYDIG’nin Bitcoin Tasarruf Planı programı, Bitcoin odaklı bir yatırım aracı hizmeti olmayı hedefliyor. Plan, hizmetten yararlanmak isteyen banka çalışanlarının maaşının bir kısmını otomatik olarak Bitcoin’e çevirecek. Bitcoin’ler, NYDIG’nin kurumsal düzeyde saklama platformunda tutulacak.

Bu programla banka, Teksas eyaletindeki çalışanları için böyle bir tasarruf planı programına sahip ilk bankalardan biri olacak.

Bankaya göre, tasarruf programı Bitcoin’in finansal evrimi ve işletmelerin çalışanlarına rekabetçi fayda paketleri sunmalarına olanak tanıyor.

ABD bankaları sektörde hızla yerini almaya devam ediyor. En büyük bankalardan biri olan Morgan Stanley, varlık yönetimi müşterilerine Bitcoin hizmetleri sunuyor. JPMorgan Chase & Co, Wells Fargo & Co ve Citigroup da müşterilerine Bitcoin fonlarına yatırım yapmalarını teklif eden şirketler arasında yer alıyor.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
starbucks nft sektöründe yerini alıyor rr 1

Starbucks NFT Sektöründe Yerini Alıyor

Sonraki Haber
near protocol 350 milyon dolarlık yatırım aldı sss

Near Protocol 350 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

İlgili Haberler