Starbucks’dan Polygon Tabanlı Yeni Platform!

Cem Yilmaz
starbucks’dan polygon tabanlı yeni platform! adsiz tasarim 2022 09 13t013208.093
Bitlo

Starbucks, Web3 teknolojilerine hızlı bir giriş yaptı. Kripto para sektörünün her geçen gün büyümesi Web3 teknolojileri ve NFT’lerde de gelişmeye yol açıyor. Şirketler Web3 teknolojileri için hamleler yapmaya devam ediyor. Kahve zinciri Starbucks, Polygon tabanlı yeni platformu Odyssey’i tanıttı. 

Starbucks’dan Web3 alanında yepyeni bir proje geldi. Şirket, müşterilerin NFT biçiminde dijital koleksiyon pulları satın alabilmesi için bir platform oluşturdu. Starbucks’ın yeni tanıttığı platformu Polygon tabanlı olacak. 

Geçtiğimiz ay hatırlanacağı üzere Starbucks, bir NFT koleksiyonu çıkartmıştı ve Web3’e giriş yaptığını duyurmuştu. Uzun yıllar boyunca Starbucks’da teknoloji uzmanı olarak çalışanlardan birisi bu planı eleştirmişti.

Polygon ağında yer alacak olan platformda NFT’ler müşteriler tarafından kredi kartı ya da debit kart ile satın alınabilecek. Satın alınan NFT’leri saklamak için ise bir cüzdan gerekmemektedir.

Şirket cüzdan konusuyla ilgili olarak “Müşterilerin web3 deneyimini daha kolay şekilde yaşaması…” için böyle bir yol izlediğini ifade etti. NFT’lerin hepsi tek fiyattan satışa sunulacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
tron, wintermute ile ortaklık kurdu! adsiz tasarim 2022 09 12t235610.930

Tron, Wintermute ile Ortaklık Kurdu!

Sonraki Haber
mike novogratz’dan fidelity i̇ddiası! adsiz tasarim 2022 09 13t030146.214

Mike Novogratz’dan Fidelity İddiası!

İlgili Haberler