Square Enix, Final Fantasy NFT Koleksiyonu Geliyor

Özlem Özbek
square enix, final fantasy nft koleksiyonu geliyor 1 26
Bitlo

Square Enix, geçtiğimiz aylarda NFT endüstrisinde yer almayı planladığını aktarmıştı. Şimdi ise başarılı oyun serisi Final Fantasy NFT koleksiyonunu duyurdu.

Final Fantasy serisi NFT oluyor

Oyun sektörünün başarılı isimlerinden Square Enix, Final Fantasy serisi için bir NFT çalışmalarına başladığını açıkladı. Final Fantasy VII’nin 25.yılı sebebiyle şirket, NFT altyapısı firması Enjin ile ortaklık kurdu. Tüketiciler, herhangi bir figürün NFT halini kullanabilmek bir kodla beraber yeni gelen hatıra aksiyon figürünü de satın alabilecekler. Oyun dünyası dev stüdyoları, NFT’lerin oyunlara dahil edilmesi için her geçen gün farklı çalışmalar yapıyorlar.

square enix, final fantasy nft koleksiyonu geliyor 2 11

NFT sektörü gelişirken kısıtlamalar da devam ediyor

Minecraft oyununun geliştiricisi Mojang, NFT konusunda pek de olumlu düşünmüyor. Öyle ki Mojang, NFT konusunda çeşitli kısıtlamalar yapacaklarını ve NFT’leri tercih etmeyeceklerini açıklamıştı. Stalker oyun geliştiricisi Ukrayna merkezli film stüdyosu GSC Game Word, oyunlarına NFT’yi dahil etmek istiyordu ancak olumsuz tepkiler almasıyla bu fikrinden caydı. Tüm bunlara rağmen Square Enix Başkanı Yosuke Matsuda, daha önce Square Enix’in 2022’de Bilockhain yenilikleri için daha fazla bütçe ayıracaklarını açıklamıştı.

 

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
tesla neden bitcoinlerini sattı? elon musk'ın açıklamaları! adsiz tasarim 28

Tesla Neden Bitcoinlerini Sattı? Elon Musk’ın Açıklamaları!

Sonraki Haber
altın vadeli i̇şlemlerinde düşüş yaşanıyor 1 27

Altın Vadeli İşlemlerinde Düşüş Yaşanıyor

İlgili Haberler