Solana’nın Akıllı Telefonu Saga, Kripto Dünyasından Karışık Tepkiler Aldı

Özlem Özbek
solana'nın akıllı telefonu saga, kripto dünyasından karışık tepkiler aldı 12
Bitlo

Kripto topluluğu, Solana’nın yeni Web3 telefonuna, Apple ve Ethereum ile karşılaştırmaktan, ağ kesintilerine kadar değerlendirerek tepki gösterdi.

Solana (SOL) ekibi, Solana Mobile Stack ile çıkacak olan Solana’nın Android işletim sistemli mobil cihazı Saga’yı duyurmasının ardından Web3’e getirdi. Kripto camiası, söz konusu bu projeyi Apple ve Ethereum karşılaştırdı ve Solana’nın ağ kesintileri ile ilgili endişelerinden de söz ederek çeşitli tepkiler gösterdi.

solana'nın akıllı telefonu saga, kripto dünyasından karışık tepkiler aldı 11 2

Vinny Lingham projeyi övdü ve Web3’ün kendi “iPhone anı” olarak değerlendirdi ve Solana’nın Kurucu Ortağı Anatoly Yakovenko’ya bunu mümkün kıldığı için teşekkür etti. Bunun yanı sıra David Ticzon da projeyi beğendi ve bir tweet’te Solana’yı “Web3’ün Elması” olarak değerlendirdi. Buna karşılık bazı topluluk üyeleri ile bu fırsatı SOL’un büyümesini ETH ile karşılaştırmak adına kullandı. Bir Twitter kullanıcısı Thesolmane, Solana bir Web3 telefonu piyasaya sürmek için hazırlanırken, Ethereum’un “yıllarca yenilik olmadan” kaldığının altını çizdi.

Bir Twitter paylaşımında ise, Nathanweb3 kullanıcısı Solana’nın Ethereum için her geçen gün büyüyen bir tehdit olduğunu belirtti. Twitter kullanıcının yorumlarına göre, SOL geliştiricileri, kullanıcıların deneyimi söz konusu olduğunda ETH’nin eksiklerini daha iyi anlayabiliyor. Bu sebeple, Solana’nın ekibi sorunları değerlendiriyor ve yeni çalışmalar ile günlük kullanıcıların işini daha da kolay hale getiriyor.

solana'nın akıllı telefonu saga, kripto dünyasından karışık tepkiler aldı 13

Proje pek çok olumlu yanıt alırken, diğerleri Solana’nın kesinti sorunlarını gündeme getirmekten geri kalmadı. Haziran ayının ilk günlerinde, ağ yıl içerisinde beşinci kez kesinti yaşattığı için SOL’un fiyatında bir düşüş yaşandı. Bu sebeple de Twitter kullanıcısı Metamaxie, SOL’un blok zincirini daha da güvenilir hale getirmek için odaklanması gerektiği halde neden bir telefon üretici olmaya çalıştığını sorguladı.

Telefon, Solana performans sorunu yaşatabilir

Cardano’nun (ADA ) kurucusu Charles Hoskinson’da Solana’nın bu yeni hamlesini araştırdı. Hoskinson’a göre, insanların cep telefonlarını yeniden başlatmak için Discord’da yedi arkadaşının olması gerekecek, bu da söz konusu telefonun Solana bçlok zinciri ilebenzer performans sorunları yaşatabilir. 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
horizon ethereum bridge hacklenirken, harmony'de %10'lük düşüş 8 1

Horizon Ethereum Bridge Hacklenirken, Harmony’de %10’lük Düşüş

Sonraki Haber
token play (tplay) nedir?

Token Play (TPLAY) Nedir?

İlgili Haberler