Singapur’dan Kripto Yatırımcılarına Yeni Kısıtlama!

Gülcan Uyanıker
singapur’dan kripto yatırımcılara yeni kısıtlama!
Bitlo

Son zamanlar kripto para kullanımın hızla artması ile birlikte birçok ülke bu konuda çalışmaya ve kendi kurallarını oluşturmaya başladılar. Geçtiğimiz hafta Singapur Para Otoritesi (MAS), bazı kripto varlık şirketlerinden ticari faaliyetleri hakkında veri göndermesini istemişti. Bu haberin ardından bu defa MAS’tan gelen açıklama daha farklı oldu. Singapur Para Otoritesi, bireysel kripto yatırımcılarının riskli yapısından etkilenmemesi adına kripto para ticaretini zorlaştıracak yeni düzenlemeler getireceğini açıkladı.

Singapur Para Otoritesi’nin Yeni Planı

Singapur Para Otoritesi (MAS) genel müdürü Ravi Menon pazartesi günü katıldığı bir etkinlikte kripto para ticari hakkında konuştu. Menon konuşmasında, yapılan tüm uyarılara ve kurallara rağmen yatırımcıların sadece Singapur’da değil, küresel olarak işlem yaptıklarını ve düşüşlerden ciddi oranda etkilendiklerini söyledi.

Ravi Menon, bireysel yatırımcılara bazı belirli kısıtlamaların getirilmesi gerektiğini ve bunu MAS’ın düşündüğünü belirtti.

Menon, MAS’ın Ekim ayına kadar bu konudaki teklifler hakkında kamuoyundan geri bildirim isteyeceğini ve küresel olarak düzenleyiciler tarafından incelemelerin devam ettiğini aktardı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum güncellemesi defi ve stablecoinleri etkileyecek mi?

Ethereum Güncellemesi DeFi ve Stablecoinleri Etkileyecek mi?

Sonraki Haber
metaverse'de i̇lk kez böyle bir yarışma yapılacak! metaversede ilk kez böyle bir yarisma yapilacak

Metaverse’de İlk Kez Böyle Bir Yarışma Yapılacak!

İlgili Haberler