Singapur Blok Zincir (Blockchain) Hızlandırıcı Ağı, Yeni Ortaklar Arasında BMW ve Intel’i Kattı

Singapur-Blok-Zincir-Blockchain-Hizlandirici-Agı-Yeni-Ortaklar-Arasinda-BMW-ve-Intel-Katti-kripto-para-cryptocurrency-madencilik-mining

Singapur hükümeti destekli blok zinciri (blockchain) hızlandırıcısı Tribe, 22 Mart’ta çıkan Tech In Asia’nın yerel İngilizce teknolojisi bülteninde geçen bir habere göre, iki büyük stratejik ortak olarak BMW ve Intel ile anlaşma sağladı.

Geçtiğimiz yılın başlarında faaliyete geçen Tribe, daha sonraki aşamalardaki girişimleri desteklemeyi amaçlayan bir girişim sermayesi şirketi olan Tri5 Ventures’in beyniydi.

Programın mevcut ortakları arasında PwC ve Güney Kore blok zinciri (blockchain) ağı Icon Foundation yer alıyor.

Şimdi, hem BMW hem de Intel, destek için seçilen yeni başlayanlara uzmanlık sağlayacak. Otomobil devi hareketlilik endüstrisine odaklanacak, Intel blok zincirleme (blockchain) ve kripto para (cryptocurrency) birimi madencilik (mining) sektöründeki faaliyetleri ile kazandığı bilgileri paylaşacak.

Bir başka ortak, veri yönetimi devi Nielsen, pazar için blok zincir (blockchain) ürünü kurarken yasal uyumluluk risklerine ve diğer gerekli hususlara odaklanan bir sanal alan sağlayacaktır.

Aralık ayında, kaynaklar her yeni girişimin başlangıçta sırayla sekiz aylık destek alacağını doğruladı.

Hareket, milletvekillerinin teknolojiye uyum sağlamaya çalıştıkları Singapur’un düzenleyici ortamında bir ev bulan blok zinciri (blockchain) ile ilgili birçok fenomenin ortasında geliyor.

Bu ayın başlarında, blok zincir (blockchain) nakliye girişimi TradeTrust, hükümetin de katılımıyla pilot aşamasını başlattı.

Uzun vadede, Singapur, merkez bankanın Project Ubin ödeme projesi gibi, blok zinciri (blockchain) daha da entegre etmeyi planlıyor ve gelecek yıl ilk sonuçlarını sunmaya hazırlanıyor.

Bir Cevap Yazın