Siber Güvenlik Firması, En Güvenli Kripto Değişim Borsalarını Yayınladı

Siber Guvenlik Firması En Guvenli Kripto Degisim Borsalarını Yayınladı security of crypto exchange

ABD merkezli teknoloji haberleri medyası Next Web’in haberinde, siber güvenlik şirketi Group-IB, üst düzey kripto değişim borsalarının güvenliğini değerlendirdi.

Moskova merkezli firmanın kripto varlık sigortası platformu CryptoIns ile yaptığı araştırmalara göre Kraken platformu en güvenli kripto değişim borsası. Raporda, buna karşılık, günlük ticaret hacminde ikinci sırada bulunan kripto değişim borsası olan OKEx – Huobi Pro ve CoinCheck‘in en riskli kripto ticaret noktaları olduğu belirtiliyor.

Kripto Değişim Borsası – Crypto Exchange Kraken

Next Web’e göre, Grup-IB, büyük borsaların sahip olduğu kripto paraları kapsayacak şekilde sigorta primlerini hesaplayan yeni geliştirilmiş bir değerlendirme sistemi ile değerlendirme yapmıştır.

İsviçre sigorta brokerliği ASPIS S tarafından desteklenen CryptoIns, artık sigorta hizmetlerini büyük kripto değişim borsalarına sunuyor. Yeni sigorta poliçesi, “değişim yazılımı, hırsızlık, dolandırıcılık ve kripto değişim personelinin yasadışı eylemlerine karşı siber saldırılardan” kaynaklanan kayıpları kapsamaktadır.

Kripto değişimi için risk değerlendirmesi, teknik güvenlik seviyeleri, temel depolama alanı, parolalar ve müşterilerin kişisel verileri gibi faktörleri hesaba katmaktadır. Çerçeve aynı zamanda risk yönetimini ve Müşterinizi Tanıma (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) politikalarını da dikkate almaktadır.

Grup-IB ve CryptoIns, gizliliği korumak amacıyla bildirilen bir kripto değişim borsasının güvenliğini belirlerken kullanılan kesin ölçütleri serbest bırakmamıştır.

Kripto değişim borsalarındaki güvenlik konusu, daha fazla kurumsal oyuncunun bu alanı benimsemesiyle gittikçe önem kazanmaktadır.

Uluslararası Dijital Döviz Piyasaları (IDCM) gibi bazı kripto değişim borsaları, güvenlik çabalarına yardımcı olmak için yapay zeka (AI) gibi yeni teknolojiler kullanıyor ve ağını şüpheli faaliyetler için sürekli izleyen teknolojiyi kullanıyor.

Kripto para değişim borsalarının güvenirliği hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Siz de görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki torumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın