Shiba Inu Token Kripto Borsadaki Dengeleri Değiştirdi!

Shiba Inu (SHIB), kripto para borsasında bir anda adını duyuran token’lardan biri oldu. Başlangıcını diğer token’lara göre yüksek alıcılı yapan SHIB, dengeleri alt üst etti. 

Çıktığı aydan itibaren belli bir süre hareketsiz kalan Shiba, 20 Nisan’da bir anda yükselişe geçti. Yoğun ilgi gören Shiba Inu’ya uzun vadeli olarak yatırım yapan kullanıcıların ise çoğunlukta olduğu görülüyor.

%50’sinin tek adreste olduğu bilinen bu token, alıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca Shiba sahibinin piyasadaki %50’lik kısmı etkileşimden çıkarmak için bu miktarı Ethereum coin’in sahibi V. Buterin’e gönderdiği bilinmektedir. Bu şekilde kalan yüzdelik kısmın piyasadaki alış-satış işlemleriyle kendi kaderini belirlemesi planlandığı söylenebilir.

Shiba Token Hakkındaki Açıklamalar

SHIB geliştiricileri herhangi bir merkeze bağlı olmayan token oluşturduklarını iddia etmektedirler. 04 Mayıs Salı günü basın açıklaması yapan bazı kripto para borsaları Shiba Inu’nin (SHIB) işlemlerini yapacağını duyurdular. Ardından Binance yöneticisi Changpeng Zhao, attığı tweet ile bu token’ın tamamiyle alıcı-satıcı talebine uygun hareket ettiğini söyledi. Ayrıca SHIB için yoğun bir talep olduğunu ve Ethereum tabanlı bu token’ın çok çabuk tükendiğini belirtti.

Shiba Inu Token Dogecoin’e Rakip Mi?

Mayıs ayı içinde kripto para borsalarında işlem görmeye başlayan Shiba Inu token (SHIB) borsaya hızlı bir giriş yapmıştı. Bununla beraber o günlerde yükselmekte olan Dogecoin vb. coin’ler, Shiba Inu’nin (SHIB) piyasaya katılmasıyla düşüş yaşadı. Adından da anlaşılacağı gibi Shiba Inu köpek cinsine gönderme yapmaktadır. Bu coin’e, işlem gördüğü borsalarda dogecoin satışını manipüle ettiği düşünüldüğü için, “Dogecoin Katili” gibi isimler de verilmektedir. 

SHIB de başlangıçta diğer coinler gibi hareketsiz kaldı. Dogecoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğu 20 Nisan’da ise bir anda Shiba Inu token da yükselişe geçti. Piyasada alıcısının çok olmasıyla beraber dengeleri değiştirdi ve Dogecoin’in düşüşüne sebep oldu.

Shiba Inu Token Hangi Kripto Para Borsalarında Listeleniyor?

Kripto para borsasına yüksek bir giriş yapan Shiba, piyasalarda ilk sıralara kadar yükseldi. Dogecoin’in yükselişiyle aynı zamanda piyasaya giriş yaptığı için de dengeleri değiştirdi.

SHIB, geçtiğimiz hafta 5’ten fazla kripto borsasında listelendi. Şu an Binance, FTX, Okex, Hitbtc, Huobi, Poloniex, Kucoin gibi farklı kripto para borsalarında işlem görmektedir. Birden fazla borsada işlem görmesine bağlı olarak %995’lik bir yükseliş yakaladı. 

Ek bilgi: Akıbeti merak konusu olan bu token özellikle uzun vadeli yatırımcıların tercihi olmaktadır.

Bir Cevap Yazın