SEC ve Ripple Dava Sonucu Beklenirken, XRP Yükselişe Geçti

İpek Kulaksız
sec ve ripple dava sonucu beklenirken, xrp yükselişe geçti 16 3
Bitlo

SEC ve Ripple arasında devam eden davadan önemli karar açıklaması beklenirken, XRP’de ivme yukarı döndü. Dava ie ilgili önemli karar verilmesi gündemde. 

XRP yatırımcılarında gözler mahkeme kararında

Fox muhabiri Eleanor Terret, bu hafta SEC ve Ripple arasında gerçekleşen davada hafta sonuna kadar iki önemli kararın açıklanmasını bekliyor.

İlk önemli karar, Yargıç Sarah Netburn’ün, avukat John Deaton’ın uzman görüş sunma talebine karşılık olarak SEC’in itirazı ile ilgili sonuca varılması bekleniyor. İkinci önemli karar ise SEC’in eski Kurumsal Finansman Bölümü Yöneticisi William Hinman’ın e-posta ve belgelerinin avukat – müvekkil gizliliği kapsamına girmesiyle ilgili bir sonuca varılmasıdır. Söz konusu bu iki önemli kararda, SEC’in itirazı üzerine oluştuğu için Yargıç Sarah Netburn’ün Ripple lehine bir karar vermesi, son aşamalara gelinen dava sonucunda Ripple’ın elinin daha da güçleneceği düşünülüyor.

Bu ayın ilk günlerinde Yargıç Sarah Netburn, 10 belgeninde incelendiği bir görüşe vardı ve bu incelemenin mahkemenin son duruşma öncesinde karar vermesine yardımcı olacağına inanılıyor.

XRP fiyatı, karar verilmeden yükselişe geçti

18,58 milyar dolar piyasa değeriyle 6. en büyük kripto para olarak sık sık adından söz ettiren XRP, hafta boyunca 0,32 dolar seviyesinde yatay bir şekilde ilerlemişti.

XRP, dün yüzde 5’e yakın bir değer artışının ardından 0,33 dolar seviyesinde kapanış görmesinin ardından bugün artan talep ile beraber yüzde 15 seviyesine kadar arttı ve 0,38 bandına yerleşti. Bugün görülen değer artışıyla beraber XRP’nin Haziran ayında yaşanan değer kaybının bu haftanın ilk günlerinden bu yana yüzde 16 oranında yükselmesinin ardından yüzde 10’un altına çektiği görüldü.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
balinalar hangi altcoin'lerde toplanıyor? 15

Balinalar Hangi Altcoin’lerde Toplanıyor?

Sonraki Haber
ftx abd başkanı brett harrison, bu kripto kışını diğerlerine benzetti 17

FTX ABD Başkanı Brett Harrison, Bu Kripto Kışını Diğerlerine Benzetti

İlgili Haberler