SEC ve CFTC, Kripto Hedge Fonlarına Odaklanıyor

Özlem Özbek
sec ve cftc, kripto hedge fonlarına odaklanıyor sec ve cftc kripto hedge fonlarina odaklaniyor
Bitlo

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto paralar hakkında çeşitli uyarılarda bulunmaya devam ediyor.

CFTC ve SEC, büyük hedge fon danışmanları hakkında kripto kurallarını değiştirmek için ortak çalışmalar yapacak.

Raporlama kuralı geliyor

CFTC ve SEC yasa önerisine göre, 500 milyon dolar üstünde olan hedge fonların kripto yatırımları için ayrı bir şekilde başlık açılması gerektiğini dile getirdi. Aynı zamanda yatırım danışmanlarının kripto paralardan kaynaklı doğan risklerle ilgili daha detaylı bir şekilde bilgi vermesi gerekecek.

sec ve cftc, kripto hedge fonlarına odaklanıyor sec ve cftc kripto hedge fonlarina odaklaniyor1

CFTC ve SEC ortak bir şekilde, SEC’e kayıtlı olan bazı yatırım danışmanlarının özel fonlara yönelik hazırlanan gizli raporlama formu olarak nitelendirilen From PF’nin kuralları üzerinde değişiklik yapmayı teklif ediyor. Fonlar ile ilgili yapılacak değişikliklerin Finansal İstikrar Gözetim Kurulu’nun sistematik riski izleme kapasitesi üzerinde gelişim sağlaması bekleniyor. Bunun yanı sıra SEC’in fon danışmanları üzerinde denetimlerini artırarak yatırımcıların korunmasını konusunda güçlenmesi amaçlanıyor. Konuyla ilgili CFTC ve SEC şunları aktardı;

“Teklifte yapılacak belirli olası değişikliklerin Form ADV’ye uygulanıp uygulanmayacağı da dahil olmak üzere, önerilen kurallar ve bir dizi alternatif hakkında yorum istiyoruz.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
justin sun, merge öncesi 20.633 ethereum aldı! 18

Justin Sun, Merge Öncesi 20.633 Ethereum Aldı!

Sonraki Haber
bitcoin'in 20 bin dolara düşeceğini öngören uzmandan yeni tahmin! yeni öngörüsü nedir? bitcoinin 20 bin dolara düsecegini öngören uzmandan yeni tahmin yeni öngörüsü nedir1

Bitcoin’in 20 Bin Dolara Düşeceğini Öngören Uzmandan Yeni Tahmin! Yeni Öngörüsü Nedir?

İlgili Haberler