SEC, Dokuz Kripto Parayı “Menkul Kıymet” Olarak Değerlendirdi!

Cem Yilmaz
sec, dokuz kripto parayı “menkul kıymet” olarak değerlendirdi! adsiz tasarim 32
Bitlo

SEC, bugün Washington Bölge Mahkemesine açtığı davada 9 altcoini “menkul kıymet” sınıfına soktu. Bu altcoinler AMP, RLY, DDX, XYO, RGT, LCX, POWR, DFX, ve CHROM olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Coinbase borsasında çalışan isimlerin bilgiyi önceden öğrenip ticaret yaptığı tespit edildi. Öyle ki eski müdürlerin Ishan Wahi bugün tutuklandı. Önceden öğrendiği bilgiler sayesinde 1.5 milyon dolara yakın para kazandığı iddia edilen Wahi, kardeşi ve arkadaşıyla birlikte 20 yıla kadar hapis cezası suçlamalarıyla yargılanacak.

Konu ile ilgili Blockchain avukatı Jake Chervinsky şu ifadeleri kullandı: 

SEC, bugünün Ocak ayındaki dava dilekçesinde dokuz dijital varlığın menkul kıymet olduğunu iddia ediyor. Biri için bile analizi nasıl yaptıklarını açıklamadılar. Ayrıca, savaşacak kaynaklara sahip olanları, yani tokenların işlem gördüğü borsaları veya tokenları verenleri dava etmediler. Sadece bir kişinin ve ailesinin peşine düştüler.

SEC Başkanı Gary Gensler’in birçok kripto para birimini menkul kıymet olarak gördüğü biliniyor. Gensler bu konuda birçok açıklama yapmış olsa da sadece bir kripto para birimini ayırdı: Bitcoin. SEC, XRP’nin de bir menkul kıymet olduğunu iddia etti ve Ripple ve iki yöneticisine dava açtı. Aralık 2020’de açılan bu dava halen devam etmektedir.v

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
justin sun, tesla’nın sattığı bitcoinlere talip! adsiz tasarim 29

Justin Sun, Tesla’nın Sattığı Bitcoinlere Talip!

Sonraki Haber
curve finance stabilcoin mi çıkartacak? adsiz tasarim 33

Curve Finance Stabilcoin mi Çıkartacak?

İlgili Haberler