Rusya, Nükleer Tesisi Vurdu, Bitcoin Sert Düştü!

Enes Cebe
rusya, nükleer tesisi vurdu, bitcoin sert düştü!
Bitlo

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden yaklaşık 10 gün sonra, Rus birlikleri dün Ukrayna’daki Zaporizhzhia nükleer santralini vurdu.

Bir hükümet yetkilisi Associated Press’e, söz konusu nükleer santralin çevresinde yüksek düzeyde radyasyon tespit edildiğini bildirdi. İtfaiye ekipleri olay yerine intikal ederek yangını söndürmeyi başardı.

Kripto Paralar Olumsuz Etkilendi

Bu gelişmeler dünya haber ajanslarına düştükten sonra en büyük kripto para birimi bitcoin 41 bin dolara, ethereum ise 2 bin 650 dolara düştü. Öncü kripto paralarda yaşanan düşüş altcoinleri daha sert vurdu.

Ukrayna hükümeti, Avrupa’nın en büyük nükleer santrali olan Zaporizhzhia santralinin Rus birliklerince vurulmasının ardından yanmaya başladığını ve radyoaktif tehlikenin bulunduğunu bildirdi.

“Jeopolitik Gerilimler Oynaklığı Artırıyor”

Fundstrat’ın dijital varlık stratejisi başkanı Sean Farrell, jeopolitik belirsizliklerin oynaklığı artıracağını söyledi:

Jeopolitik gerilimler ve büyük belirsizlik, şiddetli oynaklığa yol açıyor. Bu devam edecek gibi görünüyor. Bununla birlikte, yeni bir düşüş hareketi olması durumunda bile, 33 bin ila 35 bin dolar fiyat aralığındaki güçlü alıcılar bize güven veriyor.

Rusya’nın geçen hafta Ukrayna’yı işgal etmesiyle bitcoin 34 bin doların altına düşmüştü. Olayların şiddetlenmesi ile yatırımcılar daha fazla düşüş beklentisi içindeydi ancak bitcoin keskin bir yukarı hareket başlatarak 45 bin dolar seviyesine ulaştı. Bu yükselişin en büyük nedeni ekonomik yaptırımlara maruz kalan Rusların bitcoin üzerinden yaptırımlardan kaçındığı iddiasıdır. 

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
the sandbox'dan yeni ortaklık thesandbox is currently at 4.32 defying much of the rest of the market wide correction

The Sandbox’dan Yeni Ortaklık

Sonraki Haber
ünlü analist justin bennett bitcoin ve ethereum'u değerlendirdi btc

Ünlü Analist Justin Bennett Bitcoin ve Ethereum’u Değerlendirdi

İlgili Haberler