Rus Tinkoff Bank’tan Kripto Para Kararı

Tinkoff Bank'ın Kripto Para Kararı

Rusya’nın önde gelen dijital bankalarından Tinkoff, kripto paralarla işlem yapmaya başlayacağını duyurdu. Ancak banka Rus Hükümeti’nin kripto paralarla ilgili katı tutumundan çekindiğini de bildiriyor.

Tinkoff Rusya’da Kripto Para Hizmetleri Sunan İlk Dijital Banka Olacak

Bankanın üst düzey yöneticilerinden Oliver Hughes, yatırımcılarını bir an önce kripto varlıklarla tanıştırmak istediklerini açıkladı. Rusya ve dünyada kripto paralara yönelik artan ilginin ve yükselen işlem hacminin Tinkoff’u bu kararı almaya ittiğini söyleyen Hughes, Rus kamu otoritesinin katı kurallarının ve kripto para piyasasının kara para aklamaya zemin hazırlama potansiyeli taşıması yüzünden bu kararı almakta zorlandıklarını da sözlerine ekledi.

Yakın Gelecekte Kripto Paraların Durumu Belirginleşecek

Hughes, kripto paralara dair durum ve genel algı şu an belirsiz olsa da yakın gelecekte bu durumun değişeceğini, Rus Hükümeti’nin piyasayı daha açık ve net şekilde tanımlayacağını düşündüklerini aktardı.

Tinkoff, yasa dışı kripto para ticareti ve kara para aklama gibi sorunlu alanlarda yatırımcılarının güvenliğini korumaya yönelik adımlar attığını da açıkladı.

Yasal Kısıtlamalar Tinkoff’u Kripto Paralar Hakkında Düşünmeye Zorluyor

Rusya’nın şubat ayında kripto paraların birer ödeme aracı olarak kullanılamayacağı kararı Tinkoff’un hareket alanını daraltsa da, ülkede bu yasağın kaldırılmasına dair kulis yürüten birçok kesim olduğunu da eklemek gerekiyor.

Bir Cevap Yazın