Ruble Cinsinden Kripto Para Ticaret Hacmi Düşüyor mu?

Cem Yilmaz
ruble cinsinden kripto para ticaret hacmi düşüyor mu? rus
Bitlo

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte Rusya’ya ekonomik anlamda yaptırımlar olmasıyla Ruble cinsinden kripto para ticaret hacmi oldukça yükselmişti. Rusların, yaptırımları atlatmak için tek çözümü kripto paralar olmuştu. İşletmeler ve bireysel kişiler varlıklarını kripto paralara yönlendirmişti.

Uluslararası Ödemeler Bankası İnovasyon Zirvesi’nde Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, stabil kripto paraların ve ruble hacminin 2021’den bu yana en yüksek seviyede olduğunu belirtti.

“Kripto para birimi bir tehdit mi? Evet. Geçmişte bir tehdit miydi? Evet. Gerçekleşen şüpheli işlemlerin çoğuna bakıldığında, birçok suç faaliyeti ödemesinin yapıldığı yer olarak görmekteyim.“

Ancak son dönemlerde Ruble cinsinden ticaret hacmi oldukça düştü. Şöyle ki yaptırımların başladığı ilk dönemlerde Chananalysis verilerine göre 7 Mart’ta 70 milyon dolarlık olan günlük işlem hacmi şimdilerde 7.5 milyon dolar civarlarında.

Bitcoin’in günlük işlem hacmi düşünüldüğünde bu hacim oldukça küçük olarak karşımıza çıkmaktadır.

Blockchain Derneği’nden Jake Chabinsky ise Rusya’nın yaptırımlara karşı böyle bir yol izlemesi olasılığının düşük olduğunu ifade ediyor.

ruble cinsinden kripto para ticaret hacmi düşüyor mu? qw

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ünlü müzisyen ukrayna’ya yardım i̇çin nft sektörüne katıldı

Ünlü Müzisyen Ukrayna’ya Yardım İçin NFT Sektörüne Katıldı

Sonraki Haber
golden cross ve death cross nedir?

Golden Cross ve Death Cross Nedir?

İlgili Haberler